MojAndroid

Začiatkom roka sme mohli zachytiť informáciu o tom, že predplatený obsah Instagramu je za rohom. Z viacerých zdrojov sa dozvedáme, že vývoj tejto funkcie je dokonca sponzorovaný, čo nám naznačuje, že to Instagram myslí skutočne vážne. Bližšie informácie o tom, ako sa vlastne veci majú, nám prináša portál techcrunch.com.

Predplatený obsah Instagramu?

O tom, že spoplatnený obsah prichádza aj na Instagram, sa dozvedáme z rôznych zdrojov. Naznačuje nám to aj skutočnosť, že v aplikácií pre USA bola pridaná možnosť nákupu. Informovali nás o tom dve nezávislé spravodajské služby, a to Tower Sensor a Appolpia. Oba tieto zdroje sledovali aplikáciu Instagram, pozornosť pritom zameriavali na najmenšie detaily, akými sú zmena fotiek v obchode s aplikáciami, zmena popisu a podobne.

Ako sme si mohli všimnúť, Instagram svoje nové funkcie najskôr testuje s menšou skupinou používateľov a až potom ich sprístupní každému. Ak sa teda v blízkej budúcnosti spustia odbery Instagramu v USA, je reálne, že sa tejto funkcionality nedočkáme hneď, ale až po pár týždňoch až mesiacoch.

Instagram neustále pracuje na tom, aby bola jeho platforma stále viac priateľská pre tvorcov obsahu. Primárnou myšlienkou predplateného obsahu je, že by užívatelia mohli platiť menšie symbolické čiastky za prémiový obsah od svojho obľúbeného tvorcu.

Ako to bude fungovať?

Aj napriek tomu, že predplatený obsah Instagramu je za rohom, vieme o ňom relatívne málo. Prostredníctvom analýzy novej aplikácie Instagramu sa podarilo zistiť, že táto funkcia by predplatiteľom priradila odznak. Tento odznak by im umožnil sledovať prémiový obsah, ku ktorému nemajú ostatní používatelia prístup. Tento obsah sa nám sprístupní po prihlásení, no nemôžeme si z neho urobiť žiaden záznam (ani snímku obrazovky).

Prémiový obsah instagramu
Prémiový obsah za poplatok už aj na Instagrame | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Táto iniciatíva vznikla okrem iného aj z toho dôvodu, že Instagram v súčasnosti rozhodne nie je jediným, kto si chce udržať talenty. Okrem neustále rastúceho počtu startupov tu máme aj množstvo iných platforiem, ako sú TikTok, Snap, Pinterest a Youtube.

V súčasnosti platí, že Instagram odmieta k novým možnostiam nákupu v aplikácii poskytnúť bližšie informácie. Plány spoločnosti sa nám teda odhalia pravdepodobne až v budúcnosti.

Náš tip
Ako sa Facebook snaží zachrániť vlastnú značku tým, že zruší jej používanie

10.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+