MojAndroid

Komunikácia na sociálnych sietiach sa stala za posledné obdobie čoraz komplikovanejšia. Sú tu aj ľudia, ktorí predtým nemali väčšie skúsenosti. Instagram sa preto rozhodol pripraviť pre rodičov manuál, ktorý im pomôže radiť svojim deťom. Tie by na základe týchto rád mali využívať čas na Instagrame viacej užitočne.

Tri body, na ktoré sa Instagram zameral

Dnešnou dobou sa zdá, že veci okolo technológií chcú byť viac a viac dokonalé. To však znamená, že sú čoraz komplikovanejšie. Chaos potom môžu mať ľudia, ktorí sa s nimi nestýkajú tak často. Hlavne rodičia malých detí a dorastu môžu mať zmätok v tom, ako život na sociálnych sieťach ich detí vlastne funguje.

Popularita Instagramu prudko rastie, no jeho vylepšenia ho robia komplikovanejším
Popularita Instagramu prudko rastie, no jeho vylepšenia ho robia komplikovanejším

Instagram sa preto rozhodol a zostavil pre rodičov akýsi manuál. Jeho pôvodnú verziu nájdete na tomto odkaze. V skratke hovorí o troch bodoch, na ktoré je dobré sa zamerať: súkromie, komentáre a čas strávený v aplikácii.

Súkromie pre vaše deti, zablokovanie škodlivých komentárov a počítadlo času

Súkromie je niečo, čo je v dnešnej dobe veľmi ohrozené. Instagram v návode však vysvetľuje, ako ho vaše deti môžu chrániť. Ukazuje možnosť zablokovania nežiadúcich sledovateľov a aj uzamknutie účtu.

Komentáre sú často písané ľuďmi, ktorí si nedajú servítku pred ústa. Následne sú plné vulgarizmov a oplzlostí, z ktorými by sa možno vaše dieťa nemalo stýkať tak často. Pomocou nových nástrojov v aplikácii je ale možné komentáre filtrovať a oslobodiť tak deti od nevhodného obsahu.

Meranie času stráveného v aplikácií je dobrou prevenciou pred závislosťou. Instagram si preto pripravil aj nástroje na upozornenie pri presiahnutí časového limitu. Ďalej je takisto možné zablokovať notifikácie aplikácie a iné.

Notifikácie sa dajú vypnúť, čo je prevenciou pred závislosťou
Notifikácie sa dajú vypnúť, čo je prevenciou pred závislosťou

Nezabudlo sa na stručné zoznámenie

Určite sa nájdu rodičia, ktorých deti používajú Instagram takmer nonstop, a oni pritom ani nevedia, o čom táto sieť je. Pre takých je tu rýchle zoznámenie s Instagramom, ktoré nájdete na rovnakom odkaze.

Potešili ste sa novým vylepšeniam a možnostiam Instagramu?

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Instagram prináša dvojfaktorovú autorizáciu a ďalšie novinky na poli bezpečnosti
Náš tip
Facebook a Instagram prináša nový nástroj na kontrolu času stráveného v týchto aplikáciách
7.9.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+