MojAndroid

Minulotýždňový výpadok všetkých platforiem spojených s Facebookom bol donedávna jednou s najdiskutovanejších tém, nakoľko išlo o jeden z najdlhších výpadkov zaznamenaných za posledných pár rokov. Instagram teraz podľa informácií zverejnených na portáli xda-developers.com pridáva do aplikácie zaujímavú funkciu, ktorá rieši práve informovanosť používateľov v prípade výpadku.

Instagram upozorní používateľov počas trvania technických problémov

Novou funkciou sa platforma snaží vyvarovať tomu, aby v prípade technických problémov nehľadali používatelia chybu na svojej strane a boli informovaní o tom, že pravdepodobne ide o výpadok. Aplikácia poskytne takúto informáciu prostredníctvom notifikácie v záložke “Činnosť”.

instagram vypadok notifikacia
Instagram – notifikácia o výpadku I Zdroj: xda-developers.com

Oznámenie následne informuje, aké funkcie Instagramu výpadok ovplyvňuje a v prípade obrázku vyššie ide o hlásenie o nefunkčnosti príbehov. Pre zobrazenie podrobností o technickom probléme stačí na danú notifikáciu ťuknúť. Akonáhle Instagram problémy vyrieši, zobrazí sa upozornenie v hornej časti záložky “Činnosť”.

instagram vypadok notifikacia 2
Instagram – notifikácia o vyriešení výpadku I Zdroj: xda-developers.com

Túto vychytávku začala sociálna sieť testovať v Spojených štátoch a v teste plánuje pokračovať ešte niekoľko mesiacov. Aj napriek opodstatnenému využitiu funkcie, ju v súčasnej dobe nemá v pláne rozšíriť do iných regiónov. My si však myslíme, že by to v budúcnosti mohlo byť práve naopak.

Aplikácia je obohatená ešte o ďalšiu funkciu

Okrem vyššie spomenutej notifikácie v prípade technických problémov, bola do aplikácie pridaná ďalšia funkcia. Je ňou nástroj “Stav účtu”. Tento nástroj umožní používateľom jednoducho vidieť, čo sa deje s ich účtom a obsahom. Informuje používateľov napríklad v prípade, že ich účet môže byť deaktivovaný vzhľadom na zverejnený obsah, ktorý je v rozpore s pravidlami používania sociálnej siete.

instagram stav uctu 1
Stav účtu I Zdroj: xda-developers.com

Súčasťou je aj tlačidlo “Požiadať o kontrolu”. To sa v prípade neopodstatneného odstránenia príspevku umožní ľahko odvolať voči rozhodnutiu platformy.

instagram stav uctu 2
Požiadať o kontrolu (Stav účtu) I Zdroj: xda-developers.com

Čo sa tejto funkcie týka, taktiež nie je známe, kedy ju na našich smartfónoch uvidíme, no pravdepodobne by sa tak malo udiať v priebehu niekoľkých týždňov. Očakáva, že do karty “Stav účtu” budú pridané ešte ďalšie iné možnosti.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot

Náš tip
Čo sa stalo s Facebookom? Prečo nefungoval Messenger, WhatsApp ani Instagram?

13.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+