MojAndroid

Portál techcrunch.com dnes informoval o zákaze PUBG v Indii. Podľa informácií bolo okrem hry PUBG, ktorá má v Indii viac ako 40 miliónov aktívnych používateľov za mesiac, zakázaných ešte viac ako sto ďalších čínskych aplikácií.

India zakázala 118 aplikácií vrátane PUBG

Konflikt medzi dvoma najľudnatejšími štátmi sa vystupňoval v júni, kedy v Himalájach zahynulo viac ako 20 indických vojakov. Od tohto vojenského stretu je bojkotovanie Číny na Twitteri v Indii populárne. Množstvo používateľov začalo zverejňovať videá, na ktorých ničia elektroniku čínskych výrobcov.

pubg ban india

Je veľmi pravdepodobné, že aj tento konflikt sa podpísal na zákaze čínskych aplikácií. Len nedávno zakázalo Indické ministerstvo informačných technológií až 118 aplikácií. Ministerstvo uvádza, že tento krok by mal ochrániť záujmy indických používateľov smartfónov a zabezpečiť bezpečnosť a ochranu indického kyberpriestoru.

Medzi zakázané aplikácie patria napríklad Baidu, WeChat  Work, Tencent Weiyun, Rise of Kingdoms, APUS Launcher, Tencent Weiyun, VPN for TikTok, Mobile Taobao, Youko, Sina News, CamCar a aj LITE verzia PUBG. Kompletný zoznam zakázaných aplikácií je dostupný na tomto odkaze.

Indické ministerstvo informačných technológií sa k celej veci vyjadrilo takto:

„Ministerstvo informačných technológií prijalo veľa sťažností z rôznych zdrojov, vrátane niekoľkých hlásení o zneužití niektorých mobilných aplikácií dostupných na platformách Android a iOS na krádež a tajný prenos údajov používateľov neoprávneným spôsobom na servery, ktoré sú umiestnené mimo Indie. Verejnosť neoblomne apelovala na podniknutie prísnych krokov proti aplikáciám, ktoré poškodzujú suverenitu Indie a súkromie našich občanov.”

Čína a čínski výrobcovia či developeri to majú v poslednej dobe ťažké. Ku sankciám spoločnosti Huawei sa už proti čínskym produktom obrátila chrbtom aj India a vzhľadom k aktuálnej situácii je otázne, aké kroky Čína voči zákazu aplikácií podnikne.

Náš tip
PUBG: Intenzívne hranie malo pre chlapca z Indie fatálne následky
2.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+