MojAndroid

Twitter spúšťa novú funkciu, ktorá umožní používateľom vytvoriť iba zvukové vysielanie priamo zo samotného Twitteru, rovnako aj z Twitter Periscope. Funkciu možno spustiť z rovnakého rozhrania, kde sa zvyčajne spúšťa živé video. V súčasnosti je zatiaľ dostupná pre aplikáciu Twitter pre iOs, ale aj v aplikácii Periscope. Kedy bude dostupná pre ďalšie platformy, to známe zatiaľ nie je.

Ak jednoducho nechcete byť videní, ale potrebujete zdieľať novinky so svojimi followermi…

Doteraz bolo pre používateľov k dispozícii tlačidlo “Live”, ktoré spustilo živé vysielanie. Okrem neho je teraz dostupné tlačidlo, ktoré umožní vysielať iba audio. V posledných týždňoch bola funkcia iba v testovacom režime, teraz sa však stáva dostupnou aj normálne. Ako bolo spomenuté, funkcia je zatiaľ k dispozícii len pre Twitter pre iOS a Periscope – ich používatelia budú zatiaľ jediní, ktorí môžu vysielať audio, ale používatelia iných platforiem ich, samozrejme, budú môcť počúvať alebo dodatočne prehrať.

Funkciu zrejme ocenia “streameri”, ktorí jednoducho občas nechcú, aby ich diváci videli, ale naopak potrebujú, aby ich počuli. Funkcia tiež umožňuje naživo zdieľať novinky, či vlastné mini-podcasty alebo len jednoducho povedať niečo svojim followerom, čo nie je možné obsiahnuť do 280 znakov.

Podobne ako pri živom videu, zvukové vysielanie bude uchovávať svoje štatistiky, ako je počet divákov naživo, počet divákov, ktorí si ho prehrali dodatočne a pod.

11.9.2018
Zdroj: techcrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+