MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo sme vám priniesli recenzie smartfónov Moto Z, Moto Z Play a ich zaujímavého príslušenstva v podobe Moto Mods. Sú to prídavné moduly, ktoré pripojíte k spomínaným smartfónom prostredníctvom 16 zlatých pinov. Okrem JBL reproduktoru či Insta-share projektoru prináša Lenovo aj niečo, čo môžete poriadne oceniť. Ide o externú powerbanku Incipio offGrid Power Pack, ktorá sa dá k smartfónu pripojiť. Ako funguje nabíjanie a o koľko nám pedĺžila výdrž smartfónu? Prečítajte si v krátkej recenzii. A nezabudnite si pozrieť aj galériu ďalších originálnych krytov k smartfónom Moto Z a Moto Z Play.

moto_mods_incipio_bateria_kryt_z_-16-of-18

Konštrukcia

Batéria Incipio patrí k sérii Moto Mods, takže pasuje k smartfónom Moto Z a Moto Z Play. Jej rozmery sú 152,7 x 73,5 x 6,2 mm, hmotnosť 79 g. Nie je to práve najmenej, no z nášho hľadiska to nebolo nič “zúfalé” – a čo je dôležité, získate tak 2220 mAh energie navyše. Iste, batéria spraví smartfón ťažším a hrubším, no čo sa týka držania v rukách, musíme to hodnotiť kladne. My sme totiž batériu skúšali spolu so smartfónom Moto Z, ktorý má hrúbku “allá žiletka”, teda len 5,2 mm. Je teda poriadne tenký a útle hrany sa tak nemusia v rukách držať práve najpohodlnejšie. Po pripojení modulu Incipio, ktorý je príjemne zaoblený, je podľa nás pocit z držania dokonca lepší. Spolu síce držíte v ruke 218 g, no opäť pripomíname, že je to skrátka daň za energiu navyše. Modul má navyše mierne pogumovanú textúru, takže je to výhodné nie len z hľadiska ergonómie, ale aj materiálu. Okrem toho, nezachytávajú sa na ňom nejako výrazne odtlačky prstov.

moto_mods_incipio_bateria_kryt_z_-17-of-18

moto_mods_incipio_bateria_kryt_z_-2-of-18

Nabíjanie

V redakcii máme rôzne powerbanky, no ako to už býva, keď ich človek najviac potrebuje, nemá ich pri sebe, alebo ich nemá nabité. Okrem toho, potrebujete k nim káblik – a v prípade Moto Z potrebujete dokonca USB-C konektor. Externá batéria Moto Mod Incipio offGrid je však stále spojená so smartfónom a aj jej nabíjanie je trochu zjednodušené – nabíja sa po pripojení kábla k smartfónu. Najskôr sa nabije doplna smartfón, potom Incipio. Musíme však doplniť, že aj Incipio sa počas nabíjania smartfónu paralelne nabíjalo, avšak v menšej miere. Naplno sa začal nabíjať až po dokončení nabíjania smartfónu. V priloženej brožúre Lenovo píše, že batéria by mala dodať smartfónu životnosť až 20 h navyše.

moto_mods_incipio_bateria_kryt_z_-7-of-18

moto_mods_incipio_bateria_kryt_z_-3-of-18

Hoci JBL reproduktor či projektor sa dajú nabíjať aj externe, batéria túto výhodu nemá. Ako sme spomínali, nabíja sa iba skrze smartfón. Trvalo to zhruba 2 hodiny. Nabíjanie smartfónu z batérie Incipio offGrid môže prebiehať dvoma spôsobmi. Buď udržuje batériu smartfónu na 100%, pričom on sám sa vybíja o niečo rýchlejšie, alebo udržiava batériu smartfónu na úrovni 80%, čím predĺži svoju životnosť o 20%. Aby ste mali predstavu o množstve energie v offGrid aj bez prítomnosti smartfónu, je tu svetelná diódka. Chvíľu podržíte prst na vyznačenom koliesku a na pár sekúnd sa objaví svetelná signalizácia. V prípade, že je svetlo červené, batéria je v kritickom stave. Ak je zelené, máte k dispozícii ešte vyše polovice kapacity.

moto_mods_incipio_offgrid_kryty

Používanie

Úprimne, offGrid považujeme zatiaľ za najužitočnejší Moto Mod. Parádny reproduktor či projektor sú výbornými doplnkami pre prípad potreby, no externá batéria “prilepená” k vášmu smartfónu, to je naozaj celkom dobrý bonus energie. Ak nepatríte k fajnšmekrom, čo sa týka hrúbky smartfónu, potom budete celkom nadšení aj vy. Ak však uprednostňujete útle rozmery smartfónu, potom vás nebudeme presviedčať. Incipio offGrid samozrejme netreba nosiť stále pripojený k smartfónu. Stačí ho nosiť  so sebou  v zálohe v kabelke či taške a vytiahnuť ho iba v prípade potreby.

moto_mods_incipio_bateria_kryt_z_-4-of-18

My sme testovali výdrž od plného nabitia smartfónu a offGrid od 7:00 ráno, pričom o 19:00 sme mali ešte 32% energie v Incipio a 100% batérie v rámci Moto Z (smartfón má kapacitu 2600 mAh). V tomto prípade sme využívali režim, ktorý udržoval batériu smartfónu na 100% a vybíjal sa dodna ako prvý. Popri používaní hot-spotu a počúvaní hudby sa nám podarilo vybiť offGrid okolo desiatej večer. Batéria smartfónu bola pritom dovtedy plná.

Druhý režim má názov efektívny a udržiava batériu smartfónu na spomínaných 80%. Na začiatku teda nechá offGrid vybiť batériu smartfónu na túto úroveň a potom energetické vedenie preberie on. Vybil sa až na druhý deň o 15tej hodine. Batéria smartfónu sa dovtedy skutočne držala na 80% a od vybitia offGrid prišiel opäť jej čas.

Záverečné hodnotenie Incipio offGrid

Moto Mod v podaní externej batérie Incipio považujeme za najpraktickejšie príslušenstvo z balíka Moto Mods. Smartfónu síce dodá hrúbku 6,2 mm navyše, rovnako aj 79 g, no podporí ho celodennou výdržou. Osobne sa nám veľmi dobre nosil na smartfóne a napriek väčšej hmotnosti nám dobre sadol do ruky. Posledná, no dôležitá vec v súvislosti s Incipio offGrid je cena. Nuž a tá je približne 90 eur. Úprimne povedané, omnoho väčšiu kapacitu externej batérie iných značiek si môžete kúpiť za menšie peniaze. V tomto prípade si však priplácate za originál príslušenstvo a pohodlie v prípade prilnutia k smartfónu Moto Z (Moto Z Play). Takže, je len na vás, či vám dodatočná “originál šťava” stojí za tieto peniaze.

Vymeniteľný zadný kryt

Ak práve nenosíte niektorý z Moto Mods na svojom Moto Z či Moto Z Play, potom si môžete prispôsobiť smartfón podľa svojej chuti. Lenovo totiž k nim ponúka aj vymeniteľné zadné kryty. Tie chránia smartfón zozadu a zároveň ponúkajú majiteľovi originálny look. K dispozícii je niekoľko krytov s rôznou textúrou či farbou. Okrem prírodného bambusového krytu nás zaujal aj tmavý koženný kryt. Ten smartfónu dodá manažérsku vizáž a okrem toho vážne dobre vyzerá. Čo tiež oceňujeme je fakt, že zadný kryt ochráni vyčnievajúcu šošovku fotoaparátu na smartfóne. Nuž a v neposlednom rade zakrýva aj zadnú lesklú stranu smartfónu, ktorá je priam magnetom na odtlačky prstov.

moto_mods_incipio_bateria_kryt_z_-15-of-18

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+