MojAndroid

Používatelia smartfónov s operačným systémom Android sa v Amerike často stretávajú s urážkami, ktoré sa týkajú komunikácie s majiteľmi smartfónov značky Apple. To všetko len kvôli správam, ktoré sa v aplikácii iMessage používateľom zafarbujú na zeleno a automaticky sa prepínajú na SMS správy. Podľa informácií z portálu PhoneArena vývojári novej aplikácie Sunbird prišli s nápadom, ktorý dokáže tento problém vyriešiť.

Ako bude fungovať nová Android aplikácia Sunbird?

V Európe sa kvôli menšiemu množstvu iPhonov ľudia až tak často nestretávajú s narážkami podobného typu. Amerika je na tom o niečo horšie, keďže až takmer 80 % Američanov používa iPhone. Podobne, ako Android, aj iOS má premyslenú komunikáciu prostredníctvom správ, ktorá je medzi používateľmi s rovnakým operačným systémom bezplatná.

Sunbird - Android
Zdroj: Sunbird.com

Zariadenia so systémom Android používajú technológiu RCS, ktorá správy zašifruje a odošle pomocou dát alebo Wi-Fi pripojenia. Na podobnom princípe funguje aj aplikácia iMessage. Jediným rozdielom je, že majitelia iPhonov pri písaní správ vidia text v bublinách s modrým pozadím. Akonáhle prebieha komunikácia iPhonu s Androidom, správy sa sfarbia na zeleno a automaticky sa prepnú na SMS správy, ktoré nie sú zabezpečené žiadnym šifrovaním.

Vývojári už aktuálne testujú prvú verziu aplikácie Sunbird, ktorá používateľov zbaví zbytočného posmechu a spoplatnených správ. Najväčšou výhodou by mala byť zmena farby pozadia v textovej bubline a sprístupnenie všetkých funkcií, ktoré ponúka iMessage. Posielanie správ bude samozrejme dostupné cez Wi-Fi a dáta. Aplikácia bude mať prístup aj ku všetkým kontaktom v smartfóne, vrátane WhatsAppu a Messengeru.

Aktuálne sa záujemcovia o beta verziu môžu pridať len do poradovníka cez oficiálnu stránku aplikácie. Alfa verzia je už teraz dostupná na Discordovom serveri Sunbird Messaging. Po vydaní beta verzie aplikácie Sunbird príde každému používateľovi e-mail s postupom na jej stiahnutie. Apka bude okrem Google Play dostupná aj v Samsung Galaxy App Store a AppGallery od spoločnosti Huawei.

Vývojári dodatočne upozorňujú na falošnú aplikáciu Sunbird, ktorá sa nachádza na Obchode Play. Obsahuje nebezpečné súbory a veľké množstvo reklám. Ak máte záujem o novú aplikáciu, určite odporúčame pre jej získanie používať overené zdroje .

Náš tip
Pixel Fold: Prvý skladací smartfón od Googlu prekvapí nízkou cenou

20.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+