MojAndroid

Android 14 okrem iných funkcií prinesie aj novinku, ktorá bude užitočná pre používateľov, ktorí zabúdajú nabíjať smartfón včas. Týka sa to upozornenia, ktoré vám oznámi, že váš telefón má iba 2 %. Portál AndroidPolice uvádza informácie o tom, ako bude novinka vyzerať.

Doteraz sme sa stretli iba s upozorneniami o stave batérie, ktoré sa zobrazia keď úroveň batérie dosiahne 20 % a neskôr 10 %. V tomto prípade vám smartfón dáva vedieť to, že by ste mali začať hľadať nabíjačku.

Android 14 upozornenie | Zdroj: AndroidPolice
Android 14 upozornenie | Zdroj: AndroidPolice

Zobrazí sa vám upozornenie, že úroveň batérie klesla na 20 či 10 %. Vy upozornenie ignorujete a poviete si, že máte dosť času. Ak na to zabudnete, práve táto novinka vás poteší. Smartfón vás totiž upozorní tretíkrát, a to vtedy, keď stav nabitia batérie klesne na 2 %. Toto upozornenie s textom “Very low battery” by mohlo byť užitočné pre všetkých, ktorí zabúdajú zapojiť smartfón do nabíjačky včas.

Nemali by ste prehliadnuť:

Okrem tejto skvelej funkcie prinesie Android 14 aj iné novinky. Momentálne je dostupný vo vývojárskej verzii na vybraných Pixel zariadeniach, no onedlho bude dostupný pre všetkých používateľov. Ak si však chcete toto upozornenie užívať už teraz, existuje aplikácia, ktorá vám túto funkciu poskytne. Stiahnuť si ju môžete z Google Play pod názvom Battery Alarm.

Náš tip
Slovákov opäť zaplavili podvodné telefonáty. Pozor na nebezepčný podvod

20.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+