MojAndroid

Spoločnosť Huawei vydala novú aktualizáciu softvéru pre svoje prémiové smart hodinky Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro. Nové funkcie v nej sa zameriavajú na zdravie. Konkrétne ide podľa portálu HuaweiCentral o hodnotenie rizika výškovej choroby a pľúcnych infekcií.

Aktualizácia poteší horolezcov

Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro v týchto dňoch dostávajú novú aktualizáciu s verziou systému HarmonyOS 3.0.0.366. Hlavnou novinkou sú zdravotné funkcie, ktoré sú zamerané na riziko pľúcnych infekcií a výškovej choroby. Výšková choroba je skupina symptómov, ktoré vás môžu postihnúť, ak príliš rýchlo stúpate do vyššej nadmorskej výšky.

Huawei Watch 3
Huawei Watch 3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Keď stúpate do vyšších nadmorských výšok, tak klesá atmosférický tlak, je k dispozícii menej kyslíka a človeku hrozí vo väčších výškach pri rýchlom stúpaní aj smrť. Túto funkciu tak ocenia hlavne horolezci, ktorí musia postupovať do vyšších výšok s aklimatizačnými prestávkami. Aktualizácia prináša aj  optimalizácie pre hlasové AI funkcie a stabilitu systému.

Zoznam zmien:

  • Pridaná prednastavená aplikácia monitorovania zdravia v nadmorskej výške, ktorá hodnotí riziká a aktívne sleduje možnosť výškovej choroby.
  • Pridaná systémová aplikácia pre monitorovanie dýchacích ciest. Kombináciou fyziologických indikátorov, ako je telesná teplota, rýchlosť dýchania a posúdenie abnormálnych zvukov kašľa, dokáže odhaliť riziko pľúcnej infekcie.
  • Optimalizácia hlasových funkcií s podporou AI
  • Optimalizácia stability systéme

Hodinky môžete aktualizovať jednoduchým spôsobom. Na svojom smartfóne otvorte aplikáciu Huawei Health, vyberte svoje zariadenie a prejdite nadol, aby ste našli aktualizáciu firmvéru. Aktualizácie zistíte tiež, keď prejdete do sekcie Nastavenia > Systém a aktualizácie > Aktualizácia softvéru > Vyhľadať aktualizácie. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte batériu hodiniek nabitú aspoň na 50 % jej kapacity.

Náš tip
Platby mobilom a hodinkami na Slovensku: Všetko, čo potrebujete vedieť
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
31.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+