MojAndroid

Zamestnanci čínskeho giganta Huawei sa v poslednej dobe nemusia cítiť zrovna pohodlne. Spojené štáty prednedávnom spôsobili firme ZTE neuveriteľnú škodu, keď obnovili zákaz na vývoz založený na porušení pravidiel obchodu. Spoločnosť zbavili licencie na operačný systém Android a nechali ich tak bez platformy. Teraz by sa chcel Huawei vyhnúť rovnakému scenáru.

Vlastný operačný systém?

Zdroje South China Morning Post sa dávnejšie vyjadrili, že Huawei používal svoj operačný systém už od roku 2012. Jediný dôvod, prečo ho neuviedol oficiálne môže byť, že nedosahuje takú kvalitu a podporu aplikácií ako Android.

Náš tip
Huawei P20 Pro je najpredávanejším vlajkovým modelom od Huawei v západnej Európe

Spoločnosť pritom nepotvrdila, ani nepoprela existenciu takého systému. Jediné, k čomu sa vyjadrila bolo, že nemá žiadne plány do budúcna ohľadom takejto veci. Ak sa však nechce nechať obmedziť novými nariadeniami Spojených štátov, mala by mať záložný plán, aby sa neovplyvnil predaj jej zariadení.

Vlastný operačný systém nie je nič nezvyčajné

Pokiaľ má Huawei nejaký záložný operačný systém, aj tak nie je prvou firmou s týmto prvkom. Samsung už istý čas používa ako vedľajší systém Tizen, Apple istý čas ponúkalo OS X/macOS. Navyše má tento čínsky gigant už teraz sériu vlastných procesorov HiSilicon.

Situácia, kedy by musel Huawei prestať predávať telefóny s OS Android vôbec nie je ľahká. Avšak je lepšie mať záložný operačný systém, aby nemusela spoločnosť čeliť problému, kedy by nemohla predávať žiadne smartfóny až do konca vývoja nového OS.

2.5.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+