MojAndroid

Bolo už od svojho oficiálneho uvedenia na trh zrejmé, že Huawei P20 Pro je na trhu telefónov jedinečný. Teraz to potvrdil aj predaj. Posledný vlajkový model čínskeho obra na globálnom trhu sa stal najpredávanejšou vlajkovou loďou Huawei v západnej Európe, taktiež patrí k najvyhľadávanejším telefónom v rôznych krajinách. Predaj nového modelu P20 Pro prekonal svojho predchodcu P10 Plus o 316%, a to sa stalo tesne po mesiaci od jeho oficiálneho uvedenia na trh v Európe. Neuveriteľný (ale nie neočakávaný) výsledok nastal aj napriek značne vysokej cene.

Náš tip
iFixit odhalil trojitú stabilizáciu fotoaparátu Huawei P20 Pro

Popularita sa nezaprie

Huawei P20 Pro bol spustený do predaja v Európe pred mesiacom, konkrétne 27. marca. Stojí však za zmienku, že dnes ho je možné kúpiť už za nižšiu cenu, okolo 700€. Podľa správ je väčšina predajov modelov P20 registrovaná v Spojenom kráľovstve, Nemecku a Francúzsku. Trendy Google zas hovoria, že séria Huawei P20 je jedným z veľmi častých dopytov v Španielsku, Nemecku a Taliansku.

Skvelé špecifikácie zariadili jeho obľúbenosť

Najsilnejšími bodmi Huawei P20 Pro sú určite jeho špičkové fotoaparáty. Huawei P20 Pro je prvé zariadenie, ktoré sa kedy vydalo s trojitým fotoaparátom, ktorý pozostáva zo 40 MP RGB snímača, 20 MP monochromatického sekundárneho snímača a teleobjektívu s rozlíšením 8 MP. Kamery tiež podporujú umelú inteligenciu pre rozpoznávanie scén a ďalšie inteligentné funkcie na zlepšenie kvality fotografií. Tiež sa môže pochváliť pôsobivým dizajnom so skleným chrbtom, kovovým rámom a krásnym displejom s veľmi vysokým pomerom obrazovky k telu. Pod kapotou je umiestnená čipová sada s jadrom Kirin 970, 6 GB RAM a 128 GB vnútorného úložného priestoru, pričom batéria má kapacitu 4000 mAh.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+