MojAndroid

Huawei a jeho nová P9 tento rok zaujali duálnym fotoaparátom, ktorý prináša výbornú kvalitu a nový čiernobiely mód fotenia. Novinka P9 totižto nepoužíva dva rovnaké snímače, ale namiesto toho jeden obyčajný a druhý monochromatický. V prípade monochromatického snímača výrobca odstránil RGB filter, vďaka čomu dokáže zachytiť scénu len v čierno-bielych farbách. To však nie je jeho hlavná úloha. Vďaka absencii RGB filtra dopadá na jednotlivé pixely viac svetla, čo v spojení s druhým snímačom prináša benefit v podobe kontrastnejších a najmä svetelnejších snímok. To sa odrazilo aj na hodnotení kvality fotografií, pri ktorom Huawei P9 získal 84 bodov, čo je len o niekoľko bodov menej ako u najlepšie hodnotených fotomobilov HTC 10 a Samsung Galaxy S7 edge. Tie v testoch DXoMark získali po 88 bodov.

Fotoaparát na mobile však nie je len o fotení, ale aj o natáčaní videa. A práve v tom je Huawei P9 pomerne ďaleko za svojou konkurenciou. Najväčšími mínusmi sú podľa DxOMark málo uchovaných detailov, absencia lepšej stabilizácie, šum, či pomalý autofocus. Tieto nedostatky sa odrazili aj na celkovom hodnotení kvality videa, ktoré v prípade P9 získalo len 72 bodov. To síce oproti minuloročnému modelu predstavuje zlepšenie o 6 bodov, to však nie je dostatočné na to, aby pokoril tých najlepších – HTC 10 a Samsung Galaxy S7 edge. Tí získali v bodovom hodnotení videa až 86 resp. 88 bodov.

Huawei P9_recenzia-5

Po spriemerovaní tak P-deviatka získala v celkovom hodnotení 80 bodov a pred ňou sa v rebríčku umiestnilo doteraz celkovo 22 ďalších smartfónov.  Čo sa ale týka kvality statických snímkov, tak v tých patrí P9 skutočne medzi najlepších. Čo jej kazí hodnotenie je práve natáčanie videa. O tom, že Huawei P9 fotí skutočne výborne sme sa mohli presvedčiť aj v našej recenzii a v porovnaní so Samsungom Galaxy S7 edge.

DxOMark_Mobile_-_DxOMark

 

18.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+