MojAndroid

Huawei dnes v londýnskom dejisku umenia a módy, v legendárnom Billingsgate, predstavil novú vlajkovú loď P8. Model Huawei P8 nadväzuje na zariadenia série P, ktoré sú už z minulosti známe svojím elegantným konštrukčným spracovaním, ako aj dobrou hardvérovou výbavou a cenou. Podobne ako minuloročný model, aj P8 je vyrobený z jediného kusu hliníka, pričom pieskovanie v tvare diamantu zvýrazňuje textúru kovu. Zadný kryt je vyrobený z ocele, smartfón je pritom tenký len 6,4 mm.

Huawei P8 prichádza vybavený 5,2-palcovým IPS displejom s rozlíšením Full HD, v jeho vnútri sa nachádza procesor Kirin 930, ktorý zvyšuje výkon o približne 20%. Technickú špecifikáciu dopĺňa aj operačná pamäť RAM s kapacitou 3 GB, či interná pamäť s veľkosťou 16 GB, ktorá sa dá ďalej rozširovať prostredníctvom pamäťových kariet microSD. Dlhú výdrž na jedno nabitie má zabezpečiť batéria s kapacitou 2600 mAh.

Huawei_P8_Global_Launch_20152___London_Livestream_-_YouTube

Smartfón Huawei P8 poháňa Android 5.0 Lollipop, ktorý dopĺňa nadstavba výrobcu. Tá prináša doplnkové funkcie, ako napríklad prebudenie dvojitým poklepaním prsta alebo ovládanie gestom. Nakreslením kruhu na displej používateľ napríklad rýchlo zosníma zobrazený obsah. Zariadenie ponúka aj funkciu „hľadať telefón hlasom“, ktorá umožňuje používateľom zavolať svoj stratený telefón – ten sa ozve prostredníctvom svojho reproduktora a identifikuje sa.

Model P8 ponúkaužitočné funkcie pre hlas i zvuk. V hlučnom prostredí môžu používatelia zvýšiť hlasitosť nad bežnú úroveň a vo veternom prostredí dokáže pri použití slúchadiel alebo slúchadiel s jedným mikrofónom eliminovať až 90 percent hluku vetra. Skvelé funkcie hands-free podporujú telefonovanie bez používania rúk vo vysokej kvalite v okruhu dvoch metrov, zatiaľ čo zabudovaný samostatný čipset pre audio dekodér umožňuje zdvojnásobiť hlasitosť hudby a zachovať pritom jej vysokú kvalitu.

Huawei_P8_Global_Launch_2015___London_Livestream_-_YouTube2

Novinka poteší aj svojim fotoaparátom, ktorý má rozlíšenie 13 Mpix a disponuje aj optickou stabilizáciou a štvorfarebným senzorom RGBW. Pri svetelných podmienkach s vysokým kontrastom zvyšuje jas o 32 percent, v prostredí s nízkou hladinou osvetlenia ho znižuje o 78 percent. Nezávislé spracovanie obrazu na úrovni SLR aktivuje redukciu šumu pri fotografovaní a inteligentnú detekciu prostredia s vysokým kontrastom osvetlenia. To všetko má pomôcť najmä pri fotení v noci.  Softvér od spoločnosti Huawei poskytuje štyri režimy snímania pri slabom osvetlení na profesionálnej úrovni, režim „režisér“ a zábavné režimy tvorivého snímania, vrátane autoportrétu („selfie“). Tie môžete vytvárať prednou 8 Mpix kamerou.

Huawei P81

Nový smartfón vyniká aj konektivitou. S patentovanou technológiou Signal+ od spoločnosti Huawei dokáže smartfón vďaka kompaktnej a výkonnej duálnej anténe a technológii rýchleho prepínania inteligentne rozpoznať, ktorý režim je najvhodnejšie použiť. Keď je jeden koniec antény pokrytý a signál zoslabne, zariadenie Huawei P8 okamžite prepne na druhý koniec antény

Telefón príde na slovenský trh v dvoch elegantných farebných verziách: v kombinácii bielej a zlatej, bielej a sivej. Prístroje sa budú dodávať v priehľadnom obale.  Model Huawei P8 bude dostupný v dvoch verziách: P8 Premium (64 GB model) za 599€ a v štandardnej verzii (16 GB) za 499 eur.

Huawei P81

S podobnou výbavou sa bude predávať aj verzia P8 Max, ktorá je vybavená veľkým 6,8″ Full HD displejom, 4360 mAh batériou a rovnakým 13 Mpix fotoaparátom. V štandardnej verzii sa bude predávať za 549 eur, zatiaľ čo v prémiovej so 64 GB pamäte za 649 eur.

Huawei P81

NAŽIVO

Tlačové fotografie

15.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+