MojAndroid

Spoločnosť Huawei už intenzívne pracuje na svojom nadchádzajúcom vlajkovom smartfóne Huawei P20. Po predošlých únikoch ohľadom hneď trojice zadných fotoaparátov prichádzajú ďalšie informácie. Pripravovaný smartfón pravdepodobne ponúkne obrazovku s pomerom strán 18,7:9.

Náš tip
Unikli detaily novej línie Huawei P20: Minimálne rámčeky a tri fotoaparáty vzadu

Huawei P20 a obrazovka s pomerom strán 18,7:9

Informáciu o novej obrazovke priniesol známy portál gsmarena. Napriek tomu, že smartfóny Huawei P10 Plus či Mate 10 ponúknu jemnejší displej, aj nový model Huawei P20 by mal ostať verný rozlíšeniu na úrovni Full HD+. Jeden z benchmark testov ukázal verziu pripravovaného smartfónu s kódovým označením “EML-AL00” a obrazovkou s pomerom strán 18,7:9 a rozlíšením 2244 x 1080 pixelov. Ide o jemne netypické rozlíšenie, avšak napríklad vlajkové zariadenia Samsung ponúkajú veľmi podobný pomer strán 18,5:9.

Na obrázku vyššie môžete vidieť výsledok benchmark testu s “tretinovým” rozlíšením a to z dôvodu použitého mobilného prehliadača. Obrázok hovorí o rozlíšení 748 x 360 pixelov. Ďalšou pozitívnou správou je, že testované zariadenie obsahovalo systém Android 8.0 Oreo. Najnovší Android by tak mal nový Huawei série P dostať priamo od výroby.

Náš tip
Huawei P10 dostáva decembrovú bezpečnostnú aktualizáciu. Prichádza aj podpora VoWifi
Náš tip
Huawei Mate 10 Lite: Pozitívny prvý dojem

Tešíte sa na novinku v podobe vlajkového smartfónu Huawei P20? Zvažovali by ste kúpu tohto zariadenia? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: gsmarena

12.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+