MojAndroid

Predstavenie novej rodiny vlajkových lodí spoločnosti Huawei očakávame už tradične počas podujatia MWC v Barcelone. To sa síce bude konať až o niekoľko týždňov, no už teraz sa postupne dozvedáme novinky týkajúce sa pripravovanej línie smartfónov. Najnovšie uniknuté schémy smartfónov z Číny nám naznačujú zmenu v číslovaní série ako aj veľmi zaujímavé vlastnosti telefónu.

3 modely s novým číselným označením

Už niekoľkýkrát úniky naznačujú, že nová vlajková loď spoločnosti Huawei neponesie názov Huawei P11. Podľa všetkého sa dočkáme línie Huawei P20. Či bude toto drastické zvýšenie číselného označenia sprevádzané aj priamo úmerným kvalitatívnym zlepšením zatiaľ ostáva otázne. V každom prípade by Huawei mal predstaviť hneď tri modely svojej novej línie – Huawei P20, Huawei P20 plus a Huawei P20 pro.

Tri fotoaparáty na zadnej strane

To je síce podobná ideológia ako v prípade tohtoročnej línie vlajkových lodí od Huawei, no ak sú schémy novej línie smartfónov pravdivé, tešiť sa môžeme na väčšie rozdiely medzi jednotlivými modelmi.

Štandardný model Huawei P20 by mal ponúknuť minimálny rámček a skener odtlačkov vpredu. Aj Huawei Mate 10, ktorý sa u nás nepredáva, používa podobný prístup a funguje veľmi dobre. Náčrt ale naznačuje vyšší displej s moderným pomerom strán 18:9, a to v prípade všetkých troch modelov.

Zaujímavosťou sú však zadné strany smartfónov. Na všetkých nájdeme nie dva, ale hneď tri šošovky fotoaparátov. Okrem toho, na každom modeli sú uložené inak. V prípade Huawie P20 sú v horizontálnej polohe tak ako dve šošovky v modeli Huawei P10. Model P20 plus má tri šošovky uložené vertikálne v ľavom rohu a P20 pro ponúka 3 šošovky vo vertikálnom uložení v strede hore.

Model Huawei P20 pro však ponúka ešte niekoľko ďalších zaujímavostí. Ak je náčrt založený na pravde, skener odtlačkov prstov bude na zadnej strane tak ako v prípade Huawei Mate 10 Pro. Do očí však udrie naozaj minimálny rámik okolo displeja spolu so zárezom displeji, aký nájdeme napr. na iPhone X. Budeme preto zvedaví, ako si Huawei poradí s touto modernou prekážkou a ako ju implementuje do systému. Iné úniky tiež naznačujú, že sa tu bude nachádzať selfie kamera so schopnosťou zachytávať hĺbku obrazu.

Predstavenie už v Barcelone!

Zdá sa, že sa v prípade smartfónov Huawei máme skutočne na čo tešiť. Rámiky na týchto náčrtoch vyzerajú ešte lepšie ako v prípade súčasnej generácie smartfónov a už teraz sme zvedaví, akú zostavu ponúkne trojitý hlavný fotoaparát.

Zdroj: Pocket Lint via Android Community

4.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+