MojAndroid

Obchodná vojna medzi americkým prezidentom Donaldom Trumpom a Čínou jednoznačne najviac zasiahla čínsku spoločnosť Huawei. Spoločnosť, ktorá sa ešte minulý rok tešila z 2. miesta v predajnosti smartfónov, čím preskočila amerického konkurenta Apple, čelí už viac ako mesiac zákazu predaja technológií od amerického ministerstva obchodu. To sa dotkne hlavne Huawei zariadení, ktoré zatiaľ nie sú na trhu. Huawei teraz očakáva pokles predaja svojich smartfónov v zahraničí, preto zníži ich produkciu v nasledujúcich dvoch rokoch. Oznámil to v pondelok zakladateľ firmy Žen Čeng-fej.

Ten predpokladá, že príjmy spoločnosti Huawei v nasledujúcich dvoch rokoch klesnú o v prepočte skoro 27 miliard eur. Príjmy a počty predaných kusov smartfónov pritom v Huawei za posledný rok každý štvrtok neustále stúpali. Nebyť kauzy Huawei a USA, tak by možno tento rok atakoval spoločnosť Samsung na prvom mieste predajnosti smartfónov. Teraz je ale dokonca ohrozený štart vlajkovej lode samostatnej značky Huawei s označením Honor 20. Ten sa začne v Európe predávať 21. júna. Manažment bude monitorovať štart a môže prerušiť jeho dodávky na európsky trh, ak bude predaj zlý. Manažéri Huawei očakávajú v tomto roku pokles objemu predaja na 40 až 60 miliónov smartfónov. Ohrozené sú aj príjmy dodávateľov súčiastok čínskeho giganta.

Náš tip
Huawei zobrazoval na zamknutej obrazovke svojich smartfónov reklamy. Za funkciu sa ospravedlnil
18.6.2019
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+