MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá a pripojenie: Výborný zvukový výstup je plusom

Z čoho sme pri testovaní modelu Huawei Nova boli naozaj milo prekvapení, je jeho zvukový výstup. Reproduktor skrývajúci sa v spodnej hrane zariadenia hral totižto nadpriemerne dobre a hlasno, aj keď sa samozrejme nedá porovnať napríklad s BoomSound reproduktormi, ktoré ponúka HTC. Napriek tomu ale hodnotíme jeho zvukový prednes ako nadštandardný, čo sa dá povedať aj o výstupe z 3,5 mm jack konektora. Hoci je dobrý zvukový prednes pre mnohých nepodstatným detailom, najmä mladých záujemcov o toto zariadenie môže potešiť. Čo sa týka prehrávania samotných multimédií, to bolo počas nášho testu bezproblémové. Zariadenie si hravo poradilo s hudbou v rôznych formátoch a kvalitách (na prehrávanie sme používali vstavaný prehrávač a titul JetAudio Plus), pričom Huawei Nova nemal problém ani s Full HD či 4K videom.

huawei-nova-recenzia-fotka-9

Čo sa samotného pripojenia týka, Nova patrí už do generácie nových zariadení, ktoré majú USB-C konektor. Jeho výhody nebudeme rozpisovať, no zrejme najväčším plusom (či skôr potešením) je to, že kábel do zariadenia môžete vložiť obojstranne. Okrem toho tento model podporuje aj Wi-Fi 802.11 b/g/n (chýba podpora 5 GHz Wi-Fi), Bluetooth v4.1 a má aj NFC a FM rádio. Môžete ním tak napríklad platiť v obchode, pokiaľ máte Tatra banku alebo využívať praktické možnosti NFC tagov. Huawei Nova tiež podporuje používanie 2 SIM kariet (v nano formáte), ktoré fungujú v dual stand-by režime (jedna SIM na hovory a druhá na dáta). Jednu zo SIM kariet ale môžete vymeniť za microSD kartu do kapacity 256 GB. S mobilnými dátami a všetkými typmi pripojení sme nemali absolútne žiadne problémy.

huawei-nova-screenshot-9_ huawei-nova-screenshot-15_

Fotoaparát | Nečakajte zázraky

Hlavný fotoaparát v Huawei Nova má rozlíšenie 12 Mpix a ponúka pixely o veľkosti 1,25 µm. Maximálne rozlíšenie videa je v tomto prípade 2160p pri 30 FPS, predná kamera ponúka 8 Mpix rozlíšenie. Samotná aplikácia fotoaparátu sa nijako neodlišuje od tých, ktoré nájdete v ďalších Huawei zariadeniach. Ponúka niekoľko filtrov, možností pre nastavenie HDR, vyváženia bielej a podobne, a nájdete v nej aj manuálny režim pre vytvorenie netradičných záberov. My sme väčšinu fotografií zhotovili v automatickom režime, ktorý podľa nás fungoval dobre. Menšie výhrady máme k zvýšenému šumu, ktorý sa objavil akonáhle sme fotili v zhoršených svetelných podmienkach, čo však nie je pre zariadenia v tejto cenovej relácii nezvyčajné. Za plus považujeme rôzne (a vcelku zaujímavé) možnosti pri fotení a nahrávaní videa, ako napríklad zrýchlený záber, či zachytenie svetla. Ukážky fotografií aj videa nájdete v upravenej veľkosti nižšie, v plnom rozlíšení ich nájdete na Google Fotkách.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

10.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+