MojAndroid

Vďaka novému HDMI Alt Mode budú môcť USB-C zariadenia priamo streamovať multimédiá do zariadení s HDMI vstupom. Pomocou špeciálneho kábla s USB-C konektorom na jednej strane a HDMI konektorom na druhej strane, tak bude možné priamo zo smartfónov alebo tabletov s USB-C konektorom prehrávať filmy alebo hudbu do monitorov alebo televízorov, a to bez nutnosti dodatočných redukcií, či konverzie na rozdielne protokoly.

USB-C-Supported-Devices_Large_no_type_at-top

V roku 2016 očakáva spoločnosť HDMI Licensing produkciu približne 290 miliónov zariadení s HDMI vstupom, ktoré dokážu prenášať multimédiá cez HDMI Alt Mode pripojenie. To je súčasťou HDMI 1.4b, ktoré podporuje prenos 4K obrazu, priestorového zvuku, ARC, 3D videa, HEC, CEC, HDCP 1.4 a HDCP 2.2. Bude len na samotných výrobcoch zariadení, ktoré z týchto funkcií implementujú do svojich zariadení.

Zdroj: HDMI

2.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+