MojAndroid

Dva posledné modely z radu Mate od Huawei získavajú aktualizáciu na EMUI 9.1. Nadstavba beží na operačnom systéme Android 9.0 Pie. Aktualizácia vo svete k dispozícii už niekoľko dní, teraz sa dostáva aj na slovenské zariadenia.

O dostupnosti aktualizácie pre Mate 20 Pro nás informoval náš redakčný kus, o Mate 10 Pro zase niektorí čitatelia. Na redakčný Mate 10 Pro zatiaľ aktualizácia nedorazila. Aktualizácia je veľká približne 4 GB pre obe zariadenia.

Najväčším vylepšením je už tretia generácia GPU Turbo 3.0. Okrem toho zahŕňa aktualizácia tzv. EROFS (Extendable Read-Only File System), čo by malo zaručiť zvýšenie rýchlosti čítania úložiska o 20 percent a tiež ušetriť 2 GB miesta.

EMUI 9.1

Ak vás ešte smartfón na aktualizáciu neupozornil, skúste vojsť do nastavení a vyhľadať ju ručne. Šíri sa postupne, takže je možné, že pre vaše zariadenie príde možno o pár dní neskôr.

Náš tip
Potvrdené: Huawei môže dočasne obchodovať s americkými firmami
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
31.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+