MojAndroid

Každý výrobca sa neustále potrebuje zlepšovať, aby sa na trhu nemilosrdnej konkurencie nestratil. Ani Huawei nechce zaostávať a investuje miliardy dolárov do vývoja revolučných technológií. Dnes tak predstavila novú grafickú technológiu nazývanú GPU Turbo. Čo teda prináša tento pokrok?

Grafika naberá nový rozmer

Svet mobilných technológií sa čoraz viac sústredí na vizuálnu stránku. Prispôsobujú sa tomu aj používateľské prostredia a nadstavby systémov. Samotné prostredia sú čoraz intuitívnejšie a jednoduchšie na ovládanie. Aj úroveň grafiky a jej náročnosť sa zvyšuje. To zapríčiňuje to, že telefóny sú čoraz výkonnejšie a priestor dostávajú tie najnáročnejšie hry.

Náš tip
OnePlus 6 vs Honor 10: Súboj dvoch velikánov | POROVNANIE

Následne sa naskytujú otázky ohľadom vhodnej grafiky do zariadení tak, aby priniesla čo najlepší používateľský zážitok. Skĺbiť čo najvyšší výkon a zároveň dostatočnú účinnosť grafického procesora sa dnes podarilo spoločnosti Honor/Huawei technológiou GPU Turbo.

O čom je celé GPU Turbo?

GPU Turbo je výnimočné tým, že umožňuje vykonávať používateľom aj tie najnáročnejšie operácie na grafiku bez toho, aby to dramaticky ovplyvnilo stav batérie. V číslach to potom vyzerá tak, že technológia zvyšuje efektivitu procesora o 60%, zatiaľ čo spotrebu energie reguluje o celých 30%.

GPU Turbo zvýši efektivitu grafického procesora až o 60%
GPU Turbo zvýši efektivitu grafického procesora až o 60%

Richard Yu sa pri predstavení vyjadril, že smartfóny Honor strednej triedy sa môžu vďaka tejto technológii porovnávať s grafickými procesormi vlajkových lodí ostatných spoločností. GPU Turbo prináša možnosť hrania pri vyššej frekvencii snímok za sekundu a podporu technológie HDR. Výrobca dodáva, že nové GPU Turbo v budúcnosti môže priniesť podporu virtuálnej reality a aplikované môže byť vo virtuálnej výučbe, online nakupovaní a iných.

Pre veľa modelov Honor

Vďaka tomu, že veľké množstvo telefónov od spoločnosti Huawei/Honor zdieľa podobné čipsety, dostane teraz veľa už existujúcich modelov technológiu GPU Turbo. Môžu sa tešiť majitelia smartfónov ako Honor 9 Lite, Honor 10, Honor View 10 a Honor 7X. Navyše ju dostanú aj nové modely vrátane dnes predstaveného Honoru Play.

Náš tip
Honor predstavil smartfón pre hráčov aj extrémne dostupný model

Tešíte sa aj vy na novú technológiu GPU Turbo? Vlastníte niektorý z modelov, ktoré ho ju v blízkosti dostanú? Napíšte nám svoje očakávania do diskusie nižšie.

9.6.2018
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+