MojAndroid

Ako určite viete, dočkali sme sa vyvrcholenia kauzy Huawei a USA. Americký prezident Donald Trump povolil domácim firmám dočasne obchodovať s čínskym gigantom. Týmto povolil výrobcovi veľkolepý návrat. Medzi povolené spoločnosti patria viacerí kmeňoví dodávatelia súčiastok. Informoval o tom Huawei Central.

Návrat veľkej nádeje

V pondelok, 22.7.2019 sa Donald Trump stretol s hlavami siedmich technologických firiem. Chcel totiž s nimi uzavrieť dohodu o obchodovaní s Huawei. Po tomto zasadnutí sa rozhodlo, že Huawei bude môcť s týmito firmami krátkodobo spolupracovať. Medzi firmy, ktoré sa zúčastnili tejto porady, patrí Micron Technology, Qualcomm, Google, Cisco, Intel a Broadcom.

Bez dodávateľov mikročipových súčiastok, akými sú Broadcom, Intel a Qualcomm by Huawei existoval iba ťažko

Huawei mal záložné plány

Ako vidíte, išlo o výrazné mená, ktoré sú pre Huawei kľúčovými dodávateľmi hardvéru a softvéru. V máji tohto roka Trump umiestnil čínskeho výrobcu na “čiernu listinu” a takmer znemožnil jeho ďalšiu existenciu. Medzitým si však Huawei vytvoril plány, ako sa zaobísť bez Ameriky. Vytvoril si taktiež svoj vlastný operačný systém.

Ten je zároveň kompatibilný so všetkými súčasnými Android aplikáciami. Povolená dĺžka spolupráce momentálne nie je známa. Spolupráca s týmito kľúčovými spoločnosťami Huawei nakopne správnym smerom. Optimizmus dodá i množstvu používateľom smartfónov s logom Huawei a HONOR.

Náš tip
Americké firmy môžu obnoviť spoluprácu s Huawei do 4 týždňov, neplatí to však pre všetky

23.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+