MojAndroid

Huawei tento rok už predstavil novinku Huawei P9 a nie je to tak dávno, čo sa u nás začal predávať aj Huawei Mate 8. Hoci ide o dve pomerne odlišné zariadenia, stále majú veľa spoločného – a nejde pritom len operačný systém a nadstavbu. V čom sa však P9 od Mate 8 odlišuje je fotoaparát. Ten v najnovšom modeli spoločnosti prichádza v duálnej zostave, ktorá oproti klasickému fotoaparátu prináša hneď niekoľko výhod (tie sme popísali aj v našej podrobnej recenzii a fototeste). Zdá sa však, že séria Mate nebude od nich tiež ukrátená.

Podľa najnovších dohadov by totižto nový Mate 9 mal okrem zatiaľ nepredstaveného procesoru Kirin 960 disponovať aj duálnym fotoaparátom, ktorý bude mať ale na rozdiel od P9, rozlíšenie až 20 Mpix. Zatiaľ však nemáme k dispozícii informácie o tom, či pôjde o snímač s väčšími pixelmi alebo či sekundárny fotoaparát bude fungovať na rovnakom princípe ako v P-deviatke – teda, či bude monochromatický. Viac podrobností sa však dozvieme už niekedy koncom roka, kedy by novinka mala byť predstavená.

Zdroj: gsmarena

29.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+