MojAndroid

Huawei Mate 20 Pro sme v našej recenzii označili za najinovatívnejšiu vlajkovú loď roka. Prispieva k tomu viacero faktorov, pričom samozrejmosťou je aj špičkový výkon. O ten sa stará naozaj pokročilý čip, ktorý je nielen extrémne výkonný, ale aj energeticky efektívny.

Hrubá sila, ktorá nesklame

Huawei Mate 20 Pro vo svojom vnútri ukrýva celkom nový čip HiSilicon Kirin 980 vyrobený priamo spoločnosťou Huawei. Vďaka tomu je dosiahnutá ešte lepšia úroveň optimalizácie hardvéru a softvéru, z čoho potom ťažia samotní používatelia. Čip má osemjadrový procesor s dvomi výkonnými jadrami Cortex-A76 s frekvenciou 2,6 GHz, s dvomi podtaktovanými jadrami Cortex-A76 s frekvenciou 1,92 GHz a štyrmi úspornejšími jadrami Cortex-A55 s frekvenciou 1,8 GHz.

Vďaka tomu čip zvládne aj tie najnáročnejšie operácie ľavou zadnou. Zároveň ide o aktuálne vôbec najvýkonnejší mobilný čip, ktorý nájdeme v Android zariadeniach. Okrem iného je to záruka toho, že telefón obstojí aj v skúške časom. Najnáročnejšie aplikácie či najnovšie hry na ňom spustíte ešte veľmi dlho.

Na prácu aj na hranie

Samozrejme, papierové predpoklady sú jedna vec, no skutočný výkon pri bežnom používaní niečo celkom iné. Huawei Mate 20 Pro však ponúka fantastickú optimalizáciu tohto nadupaného hardvéru a počas používania telefónu dokážete telefón využiť na maximum.

Bez problémov na ňom môžete upravovať fotografie či dokonca strihať video. Telefón si poradí s akýmikoľvek náročnými aplikáciami bez zaváhania. Hráči si prídu tiež na svoje – vďaka technológii GPU Turbo 2.0 sa môžete tešiť na vynikajúci herný zážitok, stabilné FPS aj v tých najnáročnejších hrách, a to všetko pri minimálnom prehrievaní a nízkej spotrebe.

Tomu pomáha aj 7nm výrobný proces. Napriek svojmu extrémnemu výkonu je Kirin 980 skutočne šetrný k vašej batérii. Či už streamujete video z internetu, alebo sa hráte online, nebudete zbytočne vyrušovaní hláseniami o slabej batérii. Huawei Mate 20 Pro v tomto smere zvládne oveľa viac, ako by ste si mysleli.

Predchádzajúce časti seriálu:

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Krásny a praktický dizajn | 1. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Najnovší Android plný funkcií | 2. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Inteligentné a bezpečné odomykanie telefónu | 3. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Displej, na ktorý sa nebudete chcieť prestať pozerať | 4. deň

Článok vznikol v spolupráci s internetovým obchodom Alza.sk.

8.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+