MojAndroid

Huawei Mate 20 Pro sme v našej recenzii označili za najinovatívnejšiu vlajkovú loď roka. Prispieva k tomu viacero faktorov, pričom jedným z nich je aj atraktívny dizajn. Ten nie je iba pekný, ale aj maximálne funkčný a patrí k tomu najlepšiemu, čo sme tento rok držali v rukách.

Veľký telefón do jednej ruky

Atraktívne novinky v dizajne je vidieť na prvý pohľad. Takmer celú prednú stranu pokrýva displej s uhlopriečkou 6,39″. Ide tak o jednu z najväčších vlajkových lodí, aké Huawei kedy na našom trhu predstavil. Napriek tomu však nejde o nijako gigantický telefón, práve naopak. Rozmery 157,8 x 72,3 x 8,6 mm sú pri takto veľkom displeji viac ako prijateľné. Telefón je aj vďaka zaobleným hranám displeja pomerne úzky a bez problémov ho budete vedieť ovládať jednou rukou.

Napriek svojej veľkosti však telefón vôbec neurazí ani hmotnosťou 189 gramov. To je pri takto veľkých zariadeniach výrazný podpriemer a ak k tomu ešte pripočítame fakt, že Huawei Mate 20 Pro má obrovskú 4200 mAh batériu, dostaneme naozaj brilantný výsledok.

Exkluzívny dizajn a zmysel pre detail

Huawei Mate 20 Pro je jedným z najkrajších telefónov, aké kedy výrobca priniesol na trh. Ladné hrany, prémiové materiály a špičkové spracovanie sa podpísali pod to, že telefón nebudete chcieť pustiť z ruky. Telefón má zahnuté sklo spredu aj zozadu, vrátane zahnutých rohov. Celkovo tak budete na telefóne hľadať ostrý roh iba márne, všetko je elegantné a v ruke sa telefón vďaka tomu drží veľmi dobre.

Najviac pozornosti si však dizajn telefónu zaslúži za zmysel pre detail. Výborne vyzerá aj akcentované červené tlačidlo, ktoré na telefóne vynikne a zároveň veľmi nekričí. Ide síce iba o drobný detail, ktorý ale dáva tušiť, že výrobca myslel na všetko.

Kapitolou samou o sebe je zadná strana telefónu, ktorá je veľmi jednoduchá a praktická a zároveň elegantná. Všetko dôležité je v okienku v hornej časti telefónu – tri fotoaparáty aj dióda blesku. Zvyšok zadného krytu je na prvý pohľad nevýrazný, no v skutočnosti hrá veľmi dôležitú úlohu.

V nami testovanej modrej verzii má totiž telefón špeciálnu povrchovú úpravu. Sklo tu nie je hladké, ale má jemnú textúru. Vďaka tomu nezachytáva toľko odtlačkov a nečistôt a najmä sa oveľa menej kĺže v dlani. Huawei tu dokázal, že aj moderné sklenené prevedenie telefónov môže byť oveľa praktickejšie a stále si zachová svoj štýl a eleganciu.

Článok vznikol v spolupráci s internetovým obchodom Alza.sk.

4.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+