MojAndroid

Huawei Mate 20 Pro sme v našej recenzii označili za najinovatívnejšiu vlajkovú loď roka. Prispieva k tomu viacero faktorov, pričom jedným z nich je aj systém. Tým je najaktuálnejší Android 9.0 Pie s novou nadstavbou EMUI 9.0, čo vytvára funkčný a navyše aj dobre vyzerajúci pár.

Android 9.0 Pie s množstvom nových funkcií

Huawei Mate 20 Pro je jedným z vôbec prvých smartfónov na našom trhu, ktoré prichádzajú s predinštalovaným systémom Android 9.0 Pie. Ten prináša množstvo zaujímavých noviniek, z ktorých väčšina je ukrytá pod povrchom. Táto aktualizácia prináša lepšiu optimalizáciu, ale napríklad aj lepšiu výdrž batérie.

Systém však prináša aj niekoľko nových funkcií. Jednou z nich je Digitálna rovnováha. Ide o nástroj, ktorý umožňuje sledovať váš čas strávený používaním telefónu. Nájdete tu informácie o tom, aké aplikácie používate a koľko času z dňa vám to zaberá. Okrem toho si tu môžete nastaviť aj rôzne limity na aplikácie, ktoré vám skôr žerú čas a nie sú ničím prospešné.

Ďalšie zmeny v systéme nájdeme napríklad pri ovládaní hlasitosti. Tlačidlami pre ovládanie hlasitosti meníte primárne hlasitosť multimédií, pričom sa zobrazí vyskakovacie okienko znázorňujúce aktuálnu úroveň hlasitosti. Tu môžete tiež meniť profil vyzváňania.

Zaujímavou novinkou je aj vylepšený Režim nerušiť. Po jeho aktivácii zmiznú z notifikačnej lišty všetky upozornenia a vy tak nebudete rušení vyzváňaním telefónu, ale ani upozorneniami v notifikačnej lište.

Ešte lepšia a krajšia nadstavba

Huawei Mate 20 Pro prichádza s predinštalovanou nadstavbou EMUI 9.0. Tá je veľmi podobná predchádzajúcej verzii, no má v rukáve niekoľko veľmi dôležitých tromfov. V prvom rade prešla nadstavba drobnými grafickými zmenami. Tie sa dotkli ikoniek a niektorých ovládacích prvkov a hoci ide iba o drobné detaily, dokopy vytvárajú pekný ucelený dojem.

Novinky sa však dotkli napríklad aj ovládania. To je možné vykonávať kompletne gestami, pričom takéto ovládanie je praktické a skutočne návykové. Okrem toho vďaka tomu môžete celkom skryť navigačný panel na spodku obrazovky a naplno tak využívať priestor veľkého displeju. Ak chcete, stále si môžete nechať zobraziť klasický navigačný panel alebo špeciálny plávajúci navigačný dok.

Výhodou je aj fakt, že nadstavba EMUI si zachovala všetky svoje predchádzajúce skvelé vlastnosti. Telefón tak aj tentokrát disponuje praktickým Always-On displejom či filtrom modrého svetla, ktorý si môžete prispôsobiť a načasovať. Tiež môžete farebnú tému systému zmeniť na tmavú a nielen ušetriť váš zrak, ale aj batériu telefónu. Rovnako praktická je aj lišta s rýchlymi skratkami, ktoré môžete meniť a upravovať presne podľa vašich predstáv.

Predchádzajúce časti seriálu:

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Krásny a praktický dizajn | 1. deň

Článok vznikol v spolupráci s internetovým obchodom Alza.sk.

5.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • LACEESTRIKE

    . .. S o probléme so zelenavym displejom sa nepíše nič… #gluegate

+