MojAndroid

Huawei Mate 20 Pro sme v našej recenzii označili za najinovatívnejšiu vlajkovú loď roka. Prispieva k tomu viacero faktorov, pričom jedným z nich je aj dôkladné biometrické zabezpečenie vášho systému. Okrem 3D skenovania tváre disponuje telefón aj pokrokovým skenerom odtlačkov priamo v displeji telefónu.

Biometria na prvom mieste

Výrez v displeji telefónu Huawei Mate 20 Pro v sebe uchováva viacero dôležitých prvkov. Nájdeme tu hlasný reproduktor, výbornú selfie kameru, ale aj všetky senzory potrebné pre odomykanie telefón tvárou. Pre Android smartfóny nejde o typické 2D odomykanie, ktoré zabezpečuje iba selfie kamera. Práve naopak, nová vlajková loď Huawei ponúka pokročilé 3D skenovanie tváre. To je oveľa bezpečnejšie a v mnohých prípadoch aj pohodlnejšie ako 2D skenovanie.

O skenovanie tváre sa totiž nestará iba kamera, ktorá má, logicky, problémy v horšom osvetlení. 3D skenovanie tváre však na overenie identity využíva IR projektor, ktorý osvetľuje vašu tvár infračervenými bodmi. Tento systém funguje bez problémov aj v noci, no čo je ešte dôležitejšie, je oveľa bezpečnejší ako klasické 2D skenovanie. Stačí aj na zabezpečenie bankových a platobných aplikácií, čo na smartfóne oceníte najviac.

Revolučný skener odtlačkov prstov priamo v displeji

Možno ste si mysleli, že v prvej časti nášho seriálu sme zabudli spomenúť skener odtlačkov. Ten sa však nenachádza nikde na konštrukcii telefónu, ale je ukrytý priamo v displeji. Táto pokroková technológia uzrela svetlo sveta iba nedávno a až doteraz bola dostupná najmä na zariadeniach oficiálne distribuovaných iba v Číne. V podobe smartfónu Huawei Mate 20 Pro sa však po prvýkrát dostala aj k nám.

Výhody takéhoto skeneru sú skutočne zaujímavé. Čítačka odtlačkov môže byť vďaka tomu na prednej strane, kde ju preferuje väčšina používateľov a zároveň nijako nezasahuje do dizajnu telefónu. Aj vďaka tomu môže displej pokrývať tak veľkú časť prednej strany telefónu. Okrem toho dizajn telefónu môže byť oveľa celistvejší a minimalistickejší a výrobca nemusí myslieť na žiaden výrez v konštrukcii, kde by umiestnil skener odtlačkov.

Keďže ide o moderný prvok, mnohí používatelia sa obávali toho, že takýto skener jednoducho nebude vyhovovať štandardom moderných vlajkových lodí. Opak je však pravdou a aj čítačka odtlačkov v displeji na Huawei Mate 20 Pro je rýchla a presná tak, ako sme zvyknutí na ostatných zariadeniach. Odblokovanie je stále veľmi pohodlné a dostatočne rýchle na to, aby vás pri práci s telefónom nevyrušovalo.

Predchádzajúce časti seriálu:

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Krásny a praktický dizajn | 1. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Najnovší Android plný funkcií | 2. deň

Článok vznikol v spolupráci s internetovým obchodom Alza.sk.

6.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+