MojAndroid

Huawei Mate 20 Pro sme v našej recenzii označili za najinovatívnejšiu vlajkovú loď roka. Prispieva k tomu viacero faktorov a jedným z nich je aj výborná pamäťová výbava. Huawei aj v tomto smere spravil niekoľko zaujímavých inovácií, ktorými predbehol dobu.

6 GB RAM aj pre tých najnáročnejších

Huawei už dlho vie, že sa neoplatí šetriť na operačnej pamäti. Aj nový Huawei Mate 20 Pro preto ponúka nadštandardných 6 GB RAM, vďaka čomu toho telefón zvládne naozaj veľa a ešte mu ostane aj rezerva. Bez ohľadu na to, akú náročnú aplikáciu máte spustenú, budete mať vždy dosť pamäte.

Okrem toho vám táto RAM pomôže aj pri multitaskingu. Bez problémov môžete prepínať medzi viacerými aplikáciami bez toho, aby sa aplikácie medzi časom zatvárali. Nie raz sa stane aj to, že nájdete stále otvorenú aplikáciu, ktorú ste nepoužili celý deň.

128 GB vnútornej pamäte a nová pamäťová karta

Výrobca si tiež uvedomuje, že vo svojich vlajkových lodiach nemôže ponúkať iba 64 GB vnútornej pamäte. Tá je síce pre mnohých používateľov dostatočná, no pri 40MP fotoaparátu a možnosti natáčania 4K videa sa táto pamäť zaplní skutočne rýchlo. Aj preto má Huawei Mate 20 Pro až 128 GB vnútornej pamäte, čo je aj na dnešné pomery viac než dosť.

Okrem toho, túto pamäť si môžete rozšíriť. Nie však hocijakými pamäťovými kartami, ale modernými NM kartami, ktoré vyrába práve spoločnosť Huawei. Ide o úplnú novinku, ktorá má nahradiť zaužívané MicroSD karty. Výhoda NM karty je okrem jej rýchlosti aj v miniatúrnych rozmeroch, ktoré dokonale kopírujú tvar a rozmery tradičnej nano-SIM karty. Slot na kartu tak nie je potrebné nijako upravovať, jednoducho do zásuvky na druhú SIM kartu pasuje pamäťová NM karta od Huawei.

Predchádzajúce časti seriálu:

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Krásny a praktický dizajn | 1. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Najnovší Android plný funkcií | 2. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Inteligentné a bezpečné odomykanie telefónu | 3. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Displej, na ktorý sa nebudete chcieť prestať pozerať | 4. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Špičkový výkon na prácu aj hranie | 5. deň

Článok vznikol v spolupráci s internetovým obchodom Alza.sk.

10.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+