MojAndroid

Šanca udržať sa na globálnom trhu aj napriek obmedzeniam od vlády USA vyzerala byť pre spoločnosť Huawei malá. No aj napriek tomu, že len nedávno sa sankcie sprísňovali, existuje nádej pre čínskeho výrobcu smartfónov. Najnovšia správa od portálu Android Central informuje o tom, že spoločnosť Qualcomm získala licenciu, vďaka ktorej bude môcť dodávať čipy pre Huawei.

Podmienkou spolupráce bol predaj značky Honor

Podľa správy jednou z podmienok, aby spoločnosť Qualcomm mohla poskytovať čipy pre Huawei bolo to, že výrobca sa musí zbaviť svojej značky Honor. Spoločnosť Qualcomm by totiž v súčasnom stave nebola schopná zabezpečiť čipy pre obe značky.

Ako sme informovali pár dní dozadu, Huawei sa rozhodol predať značku Honor za 15,2 miliárd dolárov čínskemu konzorciu, ktoré je vedené spoločnosťou Digital China a vládou Shenzhenu. Nie je jasné, či Huawei predal značku Honor práve kvôli možnosti spolupracovať so spoločnosťou Qualcomm alebo to bola len zhoda okolností.

Huawei a Qualcomm ešte nič nepotvrdili

Pre spoločnosť Huawei, ktorá si už nemôže vyrábať vlastné čipy HiSilicon Kirin, by to znamenalo veľkú záchranu. Ani jedna zo spoločností však spoluprácu oficiálne nepotvrdila, no najnovšie uvoľňovanie sankcií takúto spoluprácu dovoľuje. Koncom októbra vláda USA umožnila výrobcom dodávať komponenty pre Huawei, pokiaľ dané komponenty nebudú mať nič spoločné s technológiou 5G.

Náš tip
Testujeme Huawei Mate 40 Pro, pýtajte sa | Unboxing
13.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+