MojAndroid

Aktuálna vlajková loď taiwanského výrobcu s názvom HTC U11 dostane podporu technológie Bluetooth 5.0. Pôjde o softvérovú aktualizáciu a je tak zrejmé, že potrebný hardvér k technológii Bluetooth 5.0 už samotný smartfón obsahuje. Rovnakou verziou bezdrôtovej technológie Bluetooth 5.0 disponujú aj aktuálne vlajkové lode Samsung Galaxy S8 a S8+.

Náš tip
HTC U11 dostáva novú softvérovú aktualizáciu

Súčasná technológia Bluetooth prichádza v dvoch variantoch: “Classic” a “Low Energy”. Prvá umožňuje, aby príslušenstvo ako klávesnice, myši, slúchadlá a reproduktory spoľahlivo komunikovali s inými zariadeniami, zatiaľ čo druhá sa snaží používať minimum energie a je určená napríklad pre dlhodobú synchronizáciu s inteligentnými hodinkami alebo fitness náramkami. Niektorí výrobcovia smartfónov sa snažia presadzovať  vo svojich modeloch práve technológiu “Low Energy.”

Bluetooth 5.0 prinesie lepší dosah, rýchlejší prenos dát či nižšiu spotrebu energie

Nová technológia s označením Bluetooth 5.0 bola predstavená v roku 2016 a objavila sa už aj v niektorých tohtoročných vlajkových modeloch. Používateľom táto technológia prináša lepší dosah pripojenia a tiež rýchlejší dátový prenos medzi zariadeniami. Okrem toho je táto technológia šetrná k výdrži batérie, pretože spotrebuje až 2,5-krát menej energie ako predchodca. Tieto funkcie však dokážete využívať naplno len v prípade, že všetky vaše pripojené zariadenia podporujú štandard Bluetooth 5.0.

Zaujímavosťou je softvérová aktualizácia s podporou Bluetooth 5.0 pre model HTC U11. Tento fakt je dôkazom, že smartfón už od výroby ponúkal hardvér potrebný pre novú technológiu a chýbala už len softvérová aktualizácia. Dostupnosť aktualizácie s podporou Bluetooth 5.0 a rovnako tak zoznam krajín, ktoré obdržia aktualizáciu medzi prvými, však aktuálne nie sú známe.

Náš tip
Samsung Galaxy S8 je jedným z prvých smartfónov s Bluetooth 5.0, ponúka aj gigabitové LTE

Poznáte novú technológiu Bluetooth 5.0? Podporuje ju aj váš Android smartfón? Využívate často technológiu Bluetooth? Svoje postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: androidauthority

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
31.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+