MojAndroid

Na HTC sa momentálne upierajú oči vďaka jeho novému smartfónu, ktorý zaujal nielen svojou hardvérovou výbavou, ale aj konštrukciou vyrobenou z hliníka. Možno by ste si mysleli, že v tomto smere už nemá HTC čo vylepšovať, no opak je pravdou. Na svete existuje veľa iných materiálov, ktoré sú vhodné na výrobu konštrukcie smartfónov. Jedným z nich je aj tzv. Liquidmetal alebo tiež tekutý kov, ktorý by podľa portálu DigiTimes mohlo HTC použiť pri výrobe smartfónu ešte tento rok.

metalplate2

Liquidmetal je zliatina, ktorá je svojimi vlastnosťami priam ideálna pre výrobu mobilných zariadení. Je takmer nezničiteľná a odoláva aj škrabancom alebo inému mechanickému poškodeniu. Podľa výrobcu je až dvakrát pevnejší ako titan a patrí medzi najtvrdšie dostupné materiály. Navyše, pri tvarovaní ma podobné vlastnosti ako plast, takže ju je možné roztaviť a vstrieknuť do presne vytvarovanej formy. Vďaka tomu je možné vytvárať aj zložitejšie tvary krytov či konštruckií bez toho, aby sa musel kov obrábať CNC strojom – práve takýmto spôsobom sa tvaruje a vyrába hliníkové telo HTC One.

Informácie o použití tohto druhu materiálu pri výrobe smartfónu taiwanského výrobcu však nemusia byť vôbec pravdivé. Ešte v minulom roku sa jeden z akcionárov spoločnosti Liquidmetal Technologies vyjadril, že technológia zatiaľ nie je pripravená pre masovú výrobu väčších častí zariadení. Momentálny partner HTC pre výrobu konštrukcie HTC One, Catcher Technologies, zatiaľ nepočul o žiadnych nových zariadeniach, ktoré by mali byť vyrobené práve z Liquidmetalu. Preto môže ešte nejaký čas trvať, kým sa dočkáme smartfónu výrobeného z tohto materiálu.

28.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+