MojAndroid

HTC sa topí vo finančných problémoch a hoci aj na MWC 2016 predstavilo niekoľko noviniek, zdá sa, že ich loď má v trupe obrovskú dieru a nezadržateľne naberá vodu a mieri ku dnu. Príjmy spoločnosti sú totižto najmenšie za posledných 10 rokov. Vo februári 2016 vykázalo HTC príjem na úrovni iba 129 miliónov dolárov, čo je menej, ako zarobí napríklad Apple za 1 deň.

 

Aktuálne portfólio spoločnosti je založené najmä na modeli HTC One A9, ktorý je doplnený o staršie vlajkové lode z radu One a modely zo strednej triedy (Desire). Zdá sa však, že zariadenia taiwanského výrobcu nie sú pre ľudí dostatočne zaujímavými. Oproti januáru tohto roka je príjem nižší o 35%, pričom v medziročnom porovnaní klesol príjem za február až o 55%. Len pre porovnanie, v roku 2006, kedy HTC nepredávalo žiadny Android smartfón a prvý Android – HTC Dream – ešte ani nebol na svete, bol príjem spoločnosti $237 miliónov.

HTC Vive testing :))) #akoToVyzeraZdruhejStrany #htc #vive #htcvive #virtualnarealita #mojandroidsk #pressatwork

Video uverejnené používateľom MojAndroid.sk (@mojandroid.sk),

HTC ešte nie je na tom tak zle, aby muselo nutne zatvoriť všetky továrne a zrušiť svoj biznis. Aktuálne ponúka spoločnosť na predpredaj veľmi zaujímavý VR headset HTC Vive a v ich dielňach sa dokončujú finálne úpravy pre HTC 10, ich novú vlajkovú loď. Ak však HTC nezaujme týmito zariadeniami, tak zrejme budeme svedkami pádu jednej zo základných telekomunikačných spoločností posledných rokov.

Zdroj: PocketNow

7.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+