MojAndroid

Spoločnosť HTC informovala o tom, že majitelia modelu Exodus 1 môžu svoje zariadenia aktualizovať. Získajú tým prístup k novému decentralizovanému webu, ktorý rešpektuje súkromie používateľa. Vďaka spolupráci s prehliadačom Opera je výrobca o krok vpred na ceste za novou úrovňou bezpečnosti.

Web 3.0 znamená bezpečnosť a súkromie

HTC vidí v decentralizovanom webe budúcnosť a projektom EXODUS cieli hlavne na ňu. Umožňuje totiž prístup k informáciám tak, že medzi používateľom a hľadanými dátami neexistuje prostredník, ktorý by z toho ťažil. Autorom rôzneho obsahu tiež pomáha vyhnúť sa povinnosti odviezť časť zisku veľkým spoločnostiam, ktoré ho spravujú a využívajú.

HTC oznámilo spoluprácu s prehliadačom Opera a zahájilo éru Web 3.0
HTC oznámilo spoluprácu s prehliadačom Opera a zahájilo éru Web 3.0

Tím HTC EXODUS si získal aj podporu hnutia stojacim za Web 3.0. Spoluprácou s peňaženkou Zion a prehliadačom Opera majú používateľa možnosť ochrániť si svoje dáta. Bezpečne môžu vykonávať transakcie, spravovať svoj digitálny majetok, no kľúče stále zostávajú v zariadení.

Prepojenie so Zion Wallet prináša možnosť bezpečne spravovať svoj digitálny majetok
Prepojenie so Zion Wallet prináša možnosť bezpečne spravovať svoj digitálny majetok

Ďalšou výhodou prepojenia Opery a Zion je možnosť mikroplatieb, ktorými by návštevníci stránok vyjadrili priamu finančnú podporu autorovi. Vrámci tohto projektu oznámilo HTC aj zoznam partnerov, ktorí obohacujú ponuku decentralizovaných aplikácií:

  • Blockfolio: sledovanie vývoja kryptomien
  • Numbers: umelá inteligencia zbierajúca údaje o bežných činnostiach za účelom personalizácie služieb
  • Nodle: pripojenie pre peňaženku Zion

htc-exodus-1-zion-wallet-3

HTC Exodus 1 si môžete kúpiť čoskoro aj vy

Prvý blockchainový smartfón na svete si získal pripriazeň veľkého množstva používateľov, mimo iného aj zakladateľa kryptomeny Etherium, Vitalika Buterina. Spoločnosť sa preto rozhodla, že za 699 dolárov sprístupní tento model aj ostatným záujemcom. Stále si ho však môžete kúpiť za Bitcoin, Etherium, alebo aj Binance token.

HTC Exodus 1 si budete môcť kúpiť aj za doláre, konkrétne ich budete potrebovať 699
HTC Exodus 1 si budete môcť kúpiť aj za doláre, konkrétne ich budete potrebovať 699

Ďalšie články k téme:

Náš tip
HTC Exodus 1: Prvý blockchainový telefón so zaujímavými myšlienkami
Náš tip
HTC 5G Hub: Prvý 5G Hub na svete predstavený | MWC 2019
Náš tip
HTC sa nedarí, predajné čísla klesli až o 62 percent
2.3.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+