MojAndroid

Spoločnosť HTC dnes predstavila nový HTC 5G HUB, ktorý používateľom umožní pripojenie k sieťam 5G. Toto pripojenie môžu využiť na extrémne rýchle prenášanie súborov, plynulé streamovanie 4K obsahu a v budúcnosti aj na virtuálnu realitu. Dokáže nahradiť Wi-Fi router a používatelia tak budú môcť využívať rýchlejšie pripojenie, akým je 4G všade, kde sa budú nachádzať. Či už doma, v práci, ale aj na cestách.

Využitie aj vo virtuálnej realite

Okrem toho, že toto zariadenie zaistí prístup ku kvalitnému pripojeniu až 20 zariadeniam súčasne, disponuje tiež 5″ displejom. Pomocou neho budú môcť zákazníci jednoducho spravovať samotné zariadenie, ale aj sledovať videá či hrať hry. Do budúcna sa počíta aj s využitím v oblasti virtuálnej reality, HTC 5G Hub bude slúžiť aj ako brána pre bezdrôtové streamovanie virtuálnej reality do headsetu HTC Vive Focus.

Sme pyšní, že môžeme na trh uviesť prvý smart 5G hub,” povedala generálna riaditeľka HTC, Cher Wang. “5G úplne zmení svet virtuálnej a rozšírenej reality a HTC 5G Hub nám umožní využiť ho čo najskôr. Obrovská šírka pásma, ktorú zariadenie sprostredkuje, nás priblíži k víizii Vive Reality – pohlcujúceho sveta bez hraníc, v ktorom budú najpodstatnejšie ľudské prežitky.”

Poriadny výkon

Vo vnútri zariadenia pracuje procesor Qualcomm Snapdragon 855 so 60 GHz Wi-Fi čipsetom, ktroý podporuje špecifikáciu 802.11 ad. Používatelia tak môžu očakávať prenosové rýchlosti v rádoch niekoľkých gigabitov za sekundu a latenciu, ktorá je porovnateľná s káblovým pripojením. Hardvér je dokonca pripravený aj pre blížiacu sa normu Wi-Fi 6, ktorá by mala priniesť nižšiu spotrebu a až o 50% vyššie rýchlosti ako aktuálna norma 802.11ac.

HTC 5G Hub bude dostupný v druhom štvrťroku 2019, cenu zatiaľ nepoznáme.

Náš tip
HTC Vive Focus Plus s revolučnými ovládačmi oficiálne

Za pozvanie na MWC 2019 ďakujeme spoločnosti Huawei

Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+