MojAndroid

Nekonečné behačky, alebo aj hry typu “endless runner”, sú dnes veľmi populárne. Ich cieľom väčšinou nie je ohúriť dokonalou grafikou alebo pokročilým herným princípom. Užívateľov skôr zaujmú jednoduchým ovládaním a opakovacím princípom, ktorý núti hráčov neustále zdokonaľovať svoje skóre. Na rovnakých prioritách je postavená aj slovenská hra Doodle Monster od štúdia 28mi apps, ktorá dokáže ponúknuť množstvo zábavy vo veľmi jednoduchom obale.

V hre sa ocitnete v roli kreslenej príšerky, ktorej cieľom je prejsť dráhou plnou nástrah a prekážok a zbierať pritom predmety, za ktoré dostávate body. Zbierať budete väčšinou gemy a hviezdičky, no zároveň sa musíte uhýbať prekážkam. Tých je hneď niekoľko druhov, pričom najnepríjemnejšie sú bomby, ktoré vám zoberú oba životy a ihneď ukončia vaše snaženie. Na druhej strane, gemy vám môžu pomôcť získať poriadnu porciu bodov, a to najmä v prípadoch, keď ich pozbierate niekoľko za sebou. Získavate tým totiž tzv. “gem combo”, ktoré v prípade väčšieho počtu pozbieraných gemov v rade dokáže naozaj výrazne vylepšiť vaše celkové skóre.

doodle-monster-3 doodle-monster-2

Hra ale ponúka aj niekoľko ďalších zaujímavých prvkov. Po tom, ako nahráte jubilejný počet bodov (10 000, 20 000, 50 000, 70 000) sa vám v hre odomknú rôzne predmety, ktoré vám pomôžu získať vyššie skóre. Ide o tradičné ochranné prvky, ktoré vás zachránia pri kontakte s prekážkou a predĺžia tak jedno kolo. Týchto predmetov je pritom tiež niekoľko a každý z nich má vplyv na niektoré druhy prekážok. Počas hrania tak budete musieť byť stále v strehu aj vtedy, keď používate niektorý z ochranných predmetov.

Hra je inak veľmi zábavná a ideálna na chvíle, keď sa potrebujete odreagovať od každodenných starostí. Ovládanie je zabezpečené nakláňaním zariadenia, takže sa nebudete musieť ani dotýkať obrazovky zariadenia. Samozrejme, takéto ovládanie môže byť prekážkou pri hraní v dopravných prostriedkoch MHD, ale o zábavu máte postarané aj tak. Najlepšie na tom je, že hra je v obchode Play úplne zadarmo a nenájdete tu ani žiadne dodatočné in-app nákupy.

1.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+