MojAndroid

Výrobcovia smartfónov si veľmi dobre uvedomujú, že predstaviť kvalitný produkt v dnešnej dobe už nestačí. Rozhodujú detaily a používatelia stále častejšie siahajú po modeloch, ktoré im vydržia dlhšie. A v tomto smere je práve dĺžka softvérovej podpory jedným z kľúčových parametrov. HONOR nás teraz prostredníctvom e-mailu informoval o tom, že predlžuje podporu svojim smartfónov.

HONOR predlžuje dĺžku softvérovej podpory

Konkrétne sa to týka modelov HONOR Magic5 Pro a HONOR MagicVS. Pre oba modely sú pripravené tri veľké aktualizácie operačného systému Android. Keďže na trh prišli so systémom Android 13, dostať by mali až Android 16.

HONOR 70
HONOR 70 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Navyše, výrobca k tomu pridáva aj 5 rokov bezpečnostných aktualizácií, čím sa zaradil medzi absolútnu špičku v Android svete. Teda minimálne z pohľadu bezpečnostných záplat. Otázkou teraz zostáva, v akej pravidelnosti sa výrobcovi bude dariť aktualizácie vydávať.

Porovnanie s konkurenciou

V tomto smere naďalej kraľuje Samsung. Ten tiež pre vybrané modely ponúka 5 rokov bezpečnostných záplat, no nejde len o vlajkové lode, ale aj strednú triedu. Napríklad sériu Galaxy A. Tieto smartfóny tiež majú sľúbenú päťročnú podporu bezpečnostných aktualizácií, pričom Samsung ich naozaj aktualizuje pravidelne a rýchlo.

Nemali by ste prehliadnuť:

Ak sa pozrieme na ďalšieho veľkého výrobcu – Xiaomi, ten si pre svoje najlepšie modely pripravil tiež 3 aktualizácie operačného systému Android a 4 roky bezpečnostných záplat, čo je o rok menej ako v prípade Samsungu či HONORu.

Náš tip
HONOR vo veľkom aktualizuje. Tieto modely dostanú Android 13 a nadstavbu MagicOS 7.1
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+