MojAndroid

Rebríčku najlepších fotomobilov odborného portálu DxOMark dlhé roky kraľovali značky Apple, Samsung alebo Huawei. Pred pár mesiacmi sa na vrchole prekvapivo umiestnil Honor Magic5 Pro a teraz ho vystriedalo nové prekvapene. Smartfón OPPO Find X6 Pro obsadil prvé miesto v hodnotení fotoaparátov DxOMark s pôsobivým skóre 153 bodov. O jeden bod tak prekonal vlajkovú loď Honoru.

Fotoaparát OPPO Find X6 Pro: Výborný v každom ohľade

Fotoaparát vlajkového smartfónu značky OPPO má veľké snímače, ktoré produkujú fotografie s plnými textúrami, so zachovaním jemných detailov a veľmi nízkou hladinou šumu. Farby sú dobre kontrolované a nádherne vykreslené, s neutrálnym vyvážením bielej. Úroveň zachytených detailov je pomerne vysoká za všetkých svetelných podmienok a obzvlášť dobrá pri slabom osvetlení.

OPPO Find X6 Pro
Výsledné skóre OPPO Find X6 Pro v teste DxOMark | Zdroj: DxOMark.com

Smartfón tiež dosahuje najvyššie známky v kategóriách Friends & Family a Lowlight, ako aj v vedľajších kategóriách Texture a Bokeh. Silnou stránkou fotoaparátu je expozícia a automatické zaostrovanie. Vysoká kvalitu obrazu je viditeľná aj po zväčšení fotografií a videí. Oproti predchodcovi sa výrazne zlepšil zoom a prednosťou fotoaparátu sú aj portréty.

OPPO Find X6 Pro
Fotoaparát má viditeľne veľké snímače a optiku značky Hasselblad | Zdroj: DxOMark.com

Samozrejme sa našli aj nejaké negatíva. DxOMark odhalil občasné presýtenie odtieňov pleti. Upozorňuje tiež na absenciu náhľadu HDR obrázkov, čo je funkcia, ktorú bežne nájdete na zariadeniach v tomto segmente. Inak ku fotoaparátu OPPO Find X6 Pro nemá väčšie výhrady. Fotoaparát má 50 MP primárny snímač, 50 MP ultraširokouhlý objektív a 13 MP periskopický teleobjektív s 5x optickým zoomom. Na prednej strane je 32 MP selfie fotoaparát.

Náš tip
Google rozdával peniaze majiteľom Pixelov. Skontrolujte či nie ste medzi nimi
12.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+