MojAndroid

Softvérová podpora je v poslednom čase jedným z dôležitých dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre nový smartfón konkrétnej značky. Výrobcovia to vedia veľmi dobre a predbiehajú sa v tom, ktorý z nich ponúkne v tomto smere viac. Dôležitá je nielen samotná dĺžka podpory, ale aj pravidelnosť aktualizácií.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Honor CZSK (@honorczsk)

HONOR teraz zverejnil zoznam modelov, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 13 a najnovšiu nadstavbu MagicOS 7.1. A nejde len o vlajkové lode, nájdeme tu aj modely strednej triedy.

Zoznam HONOR modelov, ktoré dostanú Android 13 a MagicOS 7.1

Model Aktualizácia
HONOR Magic5 Pro Prišiel s Androidom 13
HONOR Magic5 Prišiel s Androidom 13
HONOR Magic Vs Prišiel s Androidom 13
HONOR Magic4 Pro Z Androidu 12 na Android 13
HONOR Magic4 Lite Z Androidu 11 na Android 13
HONOR 70 Z Androidu 12 na Android 13
HONOR 50 Z Androidu 12 na Android 13
HONOR 50 Lite Z Androidu 11 na Android 13
HONOR X8 Z Androidu 11 na Android 13
HONOR X7 Z Androidu 11 na Android 13

Zoznam zariadení je to pomerne slušný, zaujímavý je fakt, že niektoré staršie modely preskočia Android 12 a rovno dostanú najnovší Android 13. Kedy bude ktorý smartfón aktualizovaný, výrobca neuviedol. Na svojich stránkach píše, že všetky tieto modely sa aktualizácie dočkajú v blízkej budúcnosti.

HONOR 70
HONOR 70 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Je samozrejmé, že najnovšie modely už s najnovším Androidom prišli. Tešiť sa však môžu aj používatelia starších modelov, pričom nemusí ísť ani o vlajkové lode. Príjemným prekvapením je napríklad aktualizácia pre cenovo dostupnejšie modely, HONOR X7 a X8, ktoré rovno z Androidu 11 skočia na Android 13.

Nadstavba MagicOS 7.1 a jej najlepšie novinky

Najnovšia nadstavba MagicOS 7.1 je postavená na operačnom systéme Android 13. To znamená, že ak váš smartfón dostane aktualizáciu na tento systém, automaticky bude aktualizovaná aj nadstavba. Platí to aj opačne. Výrobca na svojich stránkach uvádza, že okrem ostatných noviniek prinesie najmä prívetivejšie používateľské prostredie, ktorého cieľom je maximálne zjednodušiť používanie telefónu.

Mohlo by vás zaujímať:

Potešujúca sa zdá byť aj informácia o nižšej náročnosti na batériu, čo by v konečnom dôsledku mohlo znamenať predĺženie výdrže na jedno nabitie. Nebola by to nová nadstavba, keby nekládla dôraz aj na bezpečnosť používateľa. Vďaka technológii MagicGuard, ktorá sa skladá z troch vrstiev – zabezpečenie čipsetu, operačného systému a aplikácií, majú byť vaše dáta ešte viac v bezpečí.

Aktualizuje aj konkurencia

Medzi najaktívnejších výrobcov, ktorí aktualizujú svoje smartfóny na operačný systém Android 13 a nové nadstavby, stále patrí Samsung. Ten pracuje na aktualizácii na nadstavbu One UI 5.1. Zahanbiť sa nenechá ani Xiaomi s aktualizáciami svojich modelov na nadstavbu MIUI 14. V hre sú aj ďalší výrobcovia, napríklad OnePlus s ich nadstavbou OxygenOS 13.

Náš tip
Google objavil závažnú chybu. Hackeri majú doslova otvorené dvere do týchto smartfónov
22.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+