MojAndroid

Honor, ktorý patrí pod Huawei, sa začal angažovať v oblasti herných smartfónov. Svedčí o tom aj predstavenie niekoľkých kusov sortimentu, ktorými značka jasne cieli na hráčov. Medzi takéto veci patrí aj nový Honor GamePad. Ten uľahčí ovládanie v mnohých hrách. Téme sa venoval web XDA-Developers.

Prispôsobiť sa dá veľkosť aj funkcie

Nový Honor GamePad patrí tie kusy príslušenstva, ktoré dokáže z akéhokoľvek smartfónu urobiť herný smartfón. Teda nie tak celkom, ale minimálne po stránke ovládania. Ak máte telefón za 100 eur, tento ovládač z neho nespraví hernú mašinu. Na druhej strane, ak máte hernú mašinu, urobí z nej lepšiu hernú mašinu.

honor gamepad
Honor GamePad ponúka joystick, šesť tlačidiel a 400 mAh batériu

Podľa obrázkov je jasné, že Honor GamePad bude disponovať jedným joystickom a štyrmi. Výrobca tvrdí, že sa všetky dajú prispôsobiť pre rôzne hry, ktoré hrávate. K smartfónu sa pripojí cez USB-C, ale len pre nabíjanie svojej 400 mAh batérie. Tá vám pomôže aj v časoch, keď si nejaká hra zapýta viac energie. Na samotné prepojenie bude slúžiť Bluetooth.

Honor 20 Pro výkon
Honor síce nemá v portfóliu žiaden herný smartfón, no mnoho jeho modelov ponúka obrovský výkon

Je zaujímavé, že Honor nemá vo svojom portfóliu žiaden herný smartfón. Model Honor Play síce bol cielený na hráčov, ale nebol to pravý herný smartfón ako Asus ROG Phone alebo Xiaomi Black Shark. Každopádne, hoci nepoznáme, za akú cenu sa bude Honor GamePad predávať, vieme detaily o jeho dostupnosti. Už čoskoro sa bude dať kúpiť v Západnej Európe a cez e-shopy sa pravdepodobne dostane aj k nám.

Náš tip
Recenzia Honor 20 Pro: Útočí fotoaparátom, výbavou, ale aj cenou

25.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+