MojAndroid

Už dlhodobo zadným krytom smartfónov značky HONOR nechýba inovatívnosť. Presvedčiť sme sa o tom mohli pri modeli HONOR View 20 či sérii HONOR 20. Nedávno predstavený HONOR 9X so svojím dynamickým X dizajnom nesie odvážne dedičstvo svojich predchodcov. Zadná strana telefónu zobrazuje žiarivé písmeno X a oslavuje podporu a záujem fanúšikov X série, ktorá bola uvedená na trh v roku 2014 modelom HONOR 3X.

X faktor

Séria HONOR X si získala množstvo priaznivcov. Používatelia série X sú mladí a dynamickí, plní ambícií, plánov a nádejí. A presne také sú aj samotné smartfóny. Najnovší model HONOR 9X disponuje zadným krytom, ktorý v sebe zahŕňa tajomný, ale zároveň energický „X“ charakter.

Aby bolo možné zachytiť na zadnej strane hru svetla, ktorú vytvára logo X, vývojári zariadení HONOR používajúc vysoko sofistikovanú nanolitografiu vryli desiatky tisícov kosoštvorcových
hranolov do 9X krytu. Šošovky fungujú ako miniatúrne drahokamy, pričom každý sa odráža nezávisle, a vytvára tak žiarivý svetelný efekt.

Dizajnéri vytvárajú každý hranol odlišne, čo zabezpečuje, že niektorý odráža všetko prichádzajúce svetlo a iný zase iba jeho časť. Odraz na kryte je tak nespojitý a vytvára neskutočnú súhru svetla a tieňa. Honor 9X bol vyvinutý technológiou “halo gradient”, ktorá umožnila fascinujúci vizuálny efekt. A takto vznikol trblietavý efekt.

Spojenie dizajnu a funkčnosti

Ak sa spoja prepracované funkcie a dokonalý dizajn, nie je nič lepšie. A práve tu sa Honor 9X nenechal zahanbiť, pretože vďaka zasúvaciemu dizajnu selfie kamera nezasahuje do LCD displeja a nenarúša tak v tomto modeli FullView displej.

Dizajn vysúvacej kamery dal naozaj zabrať. Pracovalo sa totiž s viacerými nápadmi, ktoré začali pri rotačnom modeli a končili pri dizajne, ktorý zaberal takmer celú šírku smartfónu. Konečný dizajn vyhovoval hlavnému zámeru, aby bola predná kamera skrytá, malá a nerobila model 9X príliš veľkým či ťažkým.

Vďaka zadnému krytu sa smartfón drží v ruke pohodlne. Disponuje 3D zakrivenými hranami a ultra úzkym bočným rámom. Použitá PMMA a PC kompozitná zadná doska je odolnejšia a ľahšia ako bežné sklo. Model HONOR 9X poskytuje zároveň skvelý zážitok z počúvania a to i vďaka 3,5 mm konektoru pre slúchadlá. Taktiež je vybavený konektorom USB Type-C pre ľahké a pohodlné nabíjanie.

HONOR 9X prešiel dôkladnými testami spoľahlivosti batérie a vyhovuje veľmi striktným kvalitatívnym štandardom.

Test tlačidla zapnutia/vypnutia 200 000-krát
Test tlačidla hlasitosti 50 000-krát
Test odolnosti USB konektora 10 000-krát
Test odolnosti dotykovej obrazovky 800 000-krát
Záťažový test s 25 kg 2000-krát
Maximálne zaťaženie 70 kg
Test vlhkosti a teploty Teplota 55 °C/95 % vlhkosť za 120 hodín
Test teplotných cyklov Medzi -20 °C ~ 55 °C za 78 cyklov

 

 

18.10.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+