MojAndroid

Honor 10 Lite je odľahčenou verziou modelu Honor 10. Ten si vybudoval dobré meno najmä vďaka vydarenému dizajnu, dostatočnému výkonu, kvalitnému fotoaparátu a v neposlednom rade veľmi slušnej cene. Veľmi zaujímavá je cena, ktorá je na slovensku 219 eur za verziu s 32 GB úložiskom a 229 eur za 64 GB. Stane sa slabšie vybavená a lacnejšia verzia tohto smartfónu len tieňom lepšie vybaveného modelu alebo bude pokračovať v nastolenom trende?

Balenie

 • microUSB kábel
 • nabíjačka
 • gumený ochranný obal
 • slúchadlá
 • nástroj na vyberanie SIM karty
 • dokumentácia

Telefón k nám dorazil v modrozelenej krabici, na ktorej sa nachádza fotografia samotného zariadenia. Tá ale nevyzerá nijako vábivo. Je tu vidieť, že dizajnu krabice sa veľa pozornosti nedostalo. To ale podstatné nie je, dôležité je to, čo je vo vnútri. Okrem samotného telefónu sa tu nachádza všetko štandardné príslušenstvo. Nechýba nabíjačka a kábel so starším microUSB konektorom (je to daň za nižšiu cenu), pomocou ktorého smartfón nabijete alebo pripojíte k počítaču. Dokumentácia k zariadeniu je prekvapivo hrubá a ťažká. SIM kartu jednoducho vyberiete pomocou kovového nástroja, ktorý sa tiež nachádza v predajnom balení.

Chýbať nesmú ani klasické slúchadlá s 3,5 mm audio konektorom a príjemným prekvapením je aj prítomnosť priehľadného gumeného obalu. Ten síce nepôsobí najkvalitnejším dojmom, no pred škrabancami telefón určite bez problémov ochráni. V prípade pádu by som však bol opatrnejší, predsa len sa nejedná o robustný ochranný obal. Ak vám teda telefóny padajú častejšie, určite odporúčam investíciu do kvalitnejšej ochrany.

Konštrukcia a Dizajn: Lákavý dizajn aj v strednej triede

 • rozmery 154,8 x 73,64 x 7,95 mm
 • hmotnosť 162 gramov
 • minimálne rámčeky
 • 3,5 mm jack
 • plastová konštrukcia

Už pri prvom uchopení nového Honoru 10 Lite som si ho obľúbil. Príjemné rozmery a zaoblenie zadnej strany prispievajú k pohodliu držania. Rovnako nemám pocit, že by mi išiel telefón každú chvíľu vypadnúť z ruky. Rovnako ma zaujal displej, ktorý je natiahnutý až úplne k okrajom. Tu by sa od Honoru mohli učiť aj iné značky.

Kvalita spracovania je taká, na akú sme zvyknutí. Rozhodne som nemal pocit nejakého lacného zariadenia. Okrem skosených hrán a displeja, ktorý využíva takmer celú prednú stranu, môže za výborný pocit z držania aj zaujímavá zadná strana. Tá vyzerá veľmi dobre, no len dovtedy, kým sa jej nedotknete. Odtlačky prstov sú viditeľné ihneď a ak vám na vzhľade vášho smartfónu záleží, budete ho musieť čistiť častejšie. O tom, že telefón nevŕzga a nikde nič neškrípe ani po silnejšom zatlačení snáď písať ani nemusím. Konštrukcia je vyrobená z plastu, čo by až tak nevadilo. Len nechápem, prečo sa silou mocou snaží vyzerať ako sklo. Stačilo by, keby bol ten plast normálny, matný a aspoň by nezachytával toľko odtlačkov prstov.

Ako som už naznačil, predná strana je z veľkej časti pokrytá práve displejom. V jeho hornej časti sa nachádza miniatúrny výrez, ktorý v sebe ukrýva predný fotoaparát. Keďže nie som fanúšikom výrezov, takéto riešenie preferujem určite viac, ako v prípade nedávno recenzovaného Pocophone F1, ktorý má výrez jedným slovom obrovský. Takýto malý výrez dodáva Honoru pocit luxusu a vyššej ceny. Rámik okolo displeja je naozaj minimálny. To isté platí aj v prípade spodnej strany, kde je citeľné jeho jemné rozšírenie. Je len o niečo hrubší, ako tie po bokoch. To sa mi veľmi páči. Konkurencia má totiž spodnú “bradu” oveľa hrubšiu a vidím to ako veľkú konkurenčnú výhodu, aspoň čo sa dizajnu týka. Zmestila sa sem dokonca ešte aj nenápadná notifikačná LED dióda.

Horná strana zariadenia obsahuje slot na dve SIM karty, prípadne jednu SIM kartu a pamäťovú kartu. Je len na zákazníkovi či preferuje mať vložené dve SIM karty súčasne alebo potrebuje viac úložiska pre svoje dáta. Pravá strana obsahuje všetky fyzické tlačidlá, ktoré sa na telefóne nachádzajú. Ich umiestnenie, zdvih a istota stláčania sú skvelé. Rovnako sa mi páči, že sú všetky umiestnené na jednej strane. Nemôže sa tak stať, že pri zmene hlasitosti náhodne stlačíte tlačidlo vypnutia, ktoré sa nachádza oproti na druhej strane.

Ľavá strana je úplne prázdna, neobsahuje vôbec nič. Na spodku sa nachádza 3,5 mm audio jack,  microUSB konektor a mriežka hlasného reproduktora. Zadná strana zaujme v prvom rade svojou farbou. Na test sme dostali farebný variant s názvom Sky Blue. Farba prechádza zo striebornej na vrchu až po modrú na spodku zadnej strany. Nie je to síce tak efektívne a zaujímavé, ako v prípade Honoru 10, avšak tiež to nevyzerá najhoršie. V hornej ľavej časti nájdeme dva objektívy hlavného fotoaparátu a LED diódu. Nechýba tu ani výstižný nápis AI CAMERA, čo indikuje, že fotoaparát využíva aj prvky umelej inteligencie. V strede sa nachádza rýchly skener odtlačkov prstov. Posledné, čo môžeme na zadnej strane vidieť je názov výrobcu.

Smartfón ponúka rozmery 154,8 x 73,64 x 7,95 mm a hmotnosť 162 gramov. Vzhľadom na relatívne veľkú uhlopriečku displeja sa jedná o veľmi príjemné rozmery a hlavne hmotnosť je veľmi nízka.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

15.1.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+