MojAndroid

Spoločnosť Hisense sa v Las Vegas na výstave spotrebnej elektroniky CES 2014 prezentovala novými UltraHD smart televízormi, ktoré sú postavené na základoch Androidu. Televízory s označením H8, H9 a im prislúchajúce príbuzné označenia prinesú inteligentný pôžitok z multimediáneho obsahu v uhlopriečkach od 50 do 85 palcov. Jeden z modelov označený ako Hisense H8s dokonca ponúkne 65-palcový zakrivený displej.

hisense-tv

Všetky z týchto zariadení majú rovnaké rozlíšenie 3840×2160 pixlov, označované ako UltraHD alebo iba UHD. Modelový rad H9 ponúkne 85 a 75-palcové uhlopriečky a 3D technológiu, ktorá bude využívať Bluetooth slúchadlá na transformáciu obrazu, zatiaľ čo rad H8 sa zameriava na menšie uhlopriečky 50, 55 a 65 palcov, pričom ponúkne klasickú 2D projekciu. Zaujímavosťou všetkých televízorov je predinštalovaný Android 4.2 Jelly Bean s plnou certifikáciou Obchodu Play, ktorý navyše ponúka aplikácie ako Netflix, Vudu HD Movies, Amazon Instant Video, Pandora, Chrome a Youtube. Televízory tiež ponúknu trojicu USB portov, 4 HDMI porty a prítomná by mala byť aj bezdrôtová myš, pomocou ktorej môžete VIDAA TV prostredie ovládať. Cena týchto televízorov zatiaľ nie je známa, no spoločnosť plánuje uviesť značne nižšie cenovky než konkurencia. Prvé z Hisense televízorov majú byť dostupné na jeseň a do konca roka chce spoločnosť uviesť na trh všetky zo spomínaných UHD modelov.

MôjAndroid.sk vám prináša všetky Android novinky z CES 2014

Zdroj: AndroidAuthority

9.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+