MojAndroid

Pred nejakým časom sme vás informovali o tom, že spoločnosť Nokia zvažuje predaj svojej divízie zameranej na tvorbu digitálnych máp nemeckým automobilkám. Hoci nešlo o úplné špekulácie, ešte sme nepoznali žiadne detaily ohľadne tohto pripravovaného obchodu. Teraz je už však celá akvizícia oficiálna a trojica nemeckých výrobcov automobilov rovnocenným podielom odkúpila divíziu Here máp od spoločnosti Nokia dokopy za 2,8 miliardy EUR.

Trojica výrobcov automobilov Audi, BMW a Mercedes je tak odteraz vlastníkom máp Here, pričom každá zo strán bude vlastniť rovnakú časť produktu bez úmyslov získať väčšinový podiel vo vlastníctve. Spoločne by sa tieto automobilky chceli usilovať o zlepšenie digitálnych máp v budúcnosti. Podľa predstaviteľa spoločnosti Daimler je úmyslom tejto akvizície aj zaistenie nezávislosti skvelého produktu Here, ktorý by mal s postupnými vylepšeniami priniesť ešte viac prospechu samotným užívateľom.

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Nokia HERE Mapy (37. časť)

Samotná spoločnosť Nokia zrejme s obchodom nie je najspokojnejšia, keďže ešte v roku 2008 kúpila tieto mapy od spoločnosti Navteq za 8,1 miliardy USD. Aj preto je zrejme tento predaj pre fínsku spoločnosť vykúpením. Uvidíme, ako si s rozvojom a vylepšovaním máp poradia inžinieri v nemeckých automobilkách, ktoré by sa o napredovanie máp chceli postarať aj zdieľaním surových dát.

Zdroj: Nokia, BMW Group via The Verge

3.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+