MojAndroid

Spoločnosť Nokia vraj konečne predáva svoju mapovú divíziu. O možnosti predaja máp Here sa písalo už dlhšie, pričom medzi potencionálnych záujemcov patrili aj spoločnosti ako Uber alebo Apple. Po niekoľkých týždňoch vyjednávaní sa na odkúpení máp nakoniec dohodli nemecké automobilky Audi, BMW a Daimler AG. Presná cena akvizície nebola zverejnená, no podľa správ ide o niečo málo cez $2,7 miliardy. Predajná cena je pravdepodobne omnoho nižšia ako si spoločnosť Nokia predstavovala, pretože tieto mapy kúpila od spoločnosti Navteq v roku 2008 Nokia za neuveriteľných 8,1 miliárd dolárov.

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Nokia HERE Mapy (37.časť)

Podľa informácii, ktoré zverejnil The Wall Street Journal, si trojica automobiliek neponechá mapy Here len pre seba. Po úspešnom odkúpení plánujú pomocou predaja podielov prizvať do tohto porjektu aj ostatných výrobcov áut. Vďaka tomu by všetky veľké automobilky mali kvalitnú alternatívu ku Google Mapám alebo tradičným navigačným riešeniam, napr. od spoločnosti TomTom a umožnilo by im to použiť mapy Here priamo vo svojich integrovaných systémoch pre autá. Automobilky dokonca plánujú odkúpené mapy využiť pri vývoji autonómnych automobilov. Zmluva o akvizícii by mala byť hotová do niekoľkých dní.

Zdroj: MojWindows.sk

22.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+