MojAndroid

HBO Max bude nadradená služba HBO Go, ktoré je u nás momentálne dostupné. Bude dostupná pre platformy Android, iOS, Xbox One, Playstation 4, Apple TV, Android TV, Chromecast a pre webové prehliadače. HBO Max vylepšuje HBO Go, aby lepšie dokázala konkurovať ostatným službám, ktoré sú na trhu, ako Netflix, Apple TV+ a Disney+, ktoré u nás taktiež nie je dostupné.

HBO GO je HBO Max?
Na stránke HBO Go nájdete taký oznam, ktorý je však mierne mätúci.

HBO Max u nás nie je dostupný

Aj keď na stránke HBO Go nájdete vyššie spomínaný odkaz, je to len čiastočne pravda. HBO Max je totiž nová platforma s novým dizajnom a rozšírenejším obsahom než HBO Go. Taktiež cena tejto predplatnej služby bude pravdepodobne dvakrát vyššia ako je momentálne predplatné HBO Go. Na slovenskej stránke HBO Go nájdete oznam o obsahu, ktorý má byť prebratý z HBO Max, ale to nie je celkom pravda. HBO Max bude mať exkluzívne filmy a seriály a len časť z nich bude u nás dostupná v službe HBO Go.

HBO Max je drahší ako konkurencia

HBO Max stojí v Amerike 15 dolárov na mesiac (13,52 €), čo je o poznanie viac ako Netflix. Je to dvakrát viac, ako si pýta HBO za službu HBO Go u nás. Služba ponúka aj týždeň na skúšku, takže si vyskúšate, či sa vám oplatí platiť za túto službu.

Pre porovnanie s TV, v Telekome získate HBO v prémiovom balíku aj s HBO Go len za 6 € mesačne naviac, k vášmu existujúcemu balíku. Taký Netflix u nás stojí 8 €.

Na HBO Max mala mať exkluzívnu premiéru nová verzia známeho seriálu Priatelia, ale ten bol odložený na neznámo z dôvodu koronavírusu.

Aké funkcie má HBO Max?

V porovnaní s HBO Go umožňuje sťahovať filmy do mobilu pre sledovanie offline. Firma sa však pre Cnet nevyjadrila, či a nakoľko je táto možnosť bez obmedzenia. Služba taktiež umožňuje využívanie až troch zariadení súčasne. Taktiež umožňuje vytvoriť až tri profily, aby každý používateľ dostával odporúčania na základe svojich pozretých filmov. Po stránke ochrany detí je možné nastaviť zámok PIN a pre detský účet je možné nastaviť hodnotenie filmov, ktoré dieťa bude môcť pozerať.

Aké filmy a seriály ponúkne vylepšená služba?

Momentálne sú k dispozícii populárne seriály, ako napríklad Priatelia, Teória veľkého tresku, Rick a Morty, South Park. Na vrch k tomu dostanete prístup pre exkluzívny obsah pre túto platformu. K dispozícii je tam teraz cca 10 000 hodín obsahu.

Tento rok plánovali, že budú mať k dispozícii 31 vlastných seriálov a na ďalší rok to chceli posunúť na 50, ale koronavírus zmenil plány.

Iné seriály k dispozícii sú zväčša z produkcie HBO. Patrí medzi ne: Westworld, Last Week Tonight With John Oliver, Game of Thrones, Silicon Valley, Veep a The Wire. Taktiež rôzne dokumenty a filmy, ktoré môžete poznať z kanálov HBO.

Filmy sú taktiež dôležitou súčasťou a k dispozícii budú všetky filmy, ktoré kedy odvysielalo a odvysiela aj kanál HBO. Ako príklady môžme uviesť: Justice League Snyder Cut, celé série filmov Hobbit, Pán prsteňov, či Matrix. Pre deti tu budú Lego filmy, či filmy na motív komiksov od DC a to až 40 rokov dozadu. Anime fanúšikovia si tu tiež prídu na svoje – spomínajú sa tu najmä hity zo služby Crunchyroll. Milovníci klasických filmov si tu tiež nájdu svoje – k dispozícii budú filmy ako Casablanca, Čarodejník z krajiny Oz, Občan Kane, Odviaty vetrom, The Shining, Singin’ in the Rain, 2001: A Space Odyssey, The Goonies, Blade Runner: The Final Cut, the Nightmare on Elm Street. Nebudú chýbať ani novšie hity ako: Crazy Rich Asians a A Star Is Born.

Ďalšie seriály, ktoré tu budú dostupné: Doctor Who, Pretty Little Liars, Batwoman, Katy Keene, The Fresh Prince of Bel-Air, The West Wing a The Office.

30.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+