MojAndroid

HarmonyOS 2.0 beta sa už objavil na verejnosti a máme pre vás prvé čínske videá, ktoré ho zobrazujú v akcii. Ide o Huawei P30, ale je dostupný aj pre Mate 30 Pro. Prvé video znázorňuje priebeh zapnutia a prechodu do Nastavení. Druhé video je ukážka toho, ako plynulo idú Android aplikácie na novom HarmonyOS.

HarmonyOS 2.0 beta nie je Android, aj keď tak nejak vyzerá

Jasné, prvá vec, ktorá vám určite napadla je to, že to predsa vyzerá ako Android. Nie tak celkom – vyzerá to ako EMUI 11. Práve okolo tejto nadstavby Androidu bol vybudovaný HarmonyOS 2.0. Systém navyše podporuje Android aplikácie, čo je jeho obrovská výhoda. Ďalšou je jeho plynulosť a to aj pri natívnych Android aplikáciách.

Čo je vlastne HarmonyOS, ak nie Android? Odpoveďou je OpenHarmony, ktoré sa nachádza aj na Gitee, čínskej verzii GitHubu. GSMArena dodáva, že OS je súčasťou OpenAtom Foundation, ktorej členmi sú okrem Huawei aj Alibaba, Tencent, Baidu a iní. Toto združenie sa podobá na Open Handset Alliance, ktoré radí Googlu pri vývoji Androidu.

Časom môže HarmonyOS prísť aj na ďalšie zariadenia – určite medzi nimi bude rad zariadení P40 alebo Mate 40. Honor, aj napriek tomu, že bol predaný inej spoločnosti, stále nevylúčil možnosť využívania HarmonyOS v budúcnosti. To aj napriek tomu, že pravdepodobne bude môcť v budúcnosti využívať aj Google aplikácie.

Náš tip
Ktoré Huawei smartfóny sú s Google službami a ktoré majú len AppGallery?
24.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+