MojAndroid

Na predstavenie vlajkových lodí od Huawei sa každoročne tešíme. Vždy sme zvedavý, čo tento čínsky výrobca vymyslí. Už dlhodobo sa môžeme spoľahnúť na kvalitné fotoaparáty, veľmi dobrú celkovú výbavu a najmä nadštandardnú výdrž spolu s rýchlym nabíjaním. Huawei P50 by v tomto smere namal byť výnimkou.

Huawei P50: Prvá lastovička s Harmony OS 2.0

Avšak obchodná vojna Huawei a USA stále trvá a jej následky poznáme všetci. Aj z tohto dôvodu čínska spoločnosť vyvíja svoj vlastný operačný systém. A práve Huawei P50 by mal byť prvým smartfónom, ktorý ho bude mať predinštalovaný. Informoval o tom portál Android Authority.

Huawei P50

Spoločnosť len nedávno vydala prvú beta verziu systému Harmony OS 2.0, ktorý je už teraz možné nainštalovať na niektoré Huawei zariadenia. Téme sme sa podrobne venovali v článku Huawei vydal beta verziu HarmonyOS 2.0 pre vybrané modely.

Viacero nezodpovedaných otázok

Predpokladá sa, že Harmony OS bude predinštalovaný najmä v domovskej Číne a prípadne aj v niekoľkých ďalších krajinách. Huawei P50 ale príde aj s operačným systémom Android, pravdepodobne vo verzii 11. Dočkať by sme sa ho mali už tradične v prvom štvrťroku 2021.

 

Čo sa týka vzájomnej kompatibility, veľa informácií zatiaľ nemáme. Je pravdepodobné, že používateľ si bude môcť vybrať medzi systémom Harmony OS 2.0 alebo Androidom. Najväčším problémom pri nových operačných systémoch je nedostatok aplikácií. Huawei tvrdí, že tento problém dokáže vyriešiť systém Harmony OS automaticky, a to skonvertovaním Android aplikácií tak, aby fungovali aj na tejto platforme.

Nechajme sa prekvapiť

S blížiacim sa predstavením nového Huawei P50 budú informácie o samotnom smartfóne, ale aj o fungovaní Harmony OS len pribúdať. Na závery je ešte stále príliš skoro. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie a čo nám nakoniec Huawei prinesie.

Náš tip
Súťaž: Odpovedzte správne na súťažné otázky a vyhrajte 6x Huawei P Smart 2021
Náš tip
Huawei rokuje s výrobcami, namiesto Androidu majú používať HarmonyOS
21.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+