MojAndroid

Spoločnosť Huawei aktuálne testuje HarmonyOS 3.0 v beta verzii pre vybrané zariadenia. Tretia testovacia verzia bola vypustená spolu s novými funkciami a vylepšeniami. Ďalšie informácie priniesol portál Huawei Central.

HarmonyOS 3.0 Beta 3 v znamení vylepšení konektivity a novej klávesnice

HarmonyOS 3.0 beta 3 neprináša len nové funkcie, ale aj množstvo optimalizácií. Pridaná bola virtuálna klávesnica Celia, ktorá povoľuje rýchlejšie a šikovnejšie písanie textu. Ďalšie vylepšenia sa týkajú Bluetooth. Ten sa bude vyznačovať lepšou stabilitou v prípade pripájania sa k externým zariadeniam. S konektivitou však ešte nekončíme. Vylepšená bola aj stabilita Wi-Fi siete, čo zabezpečí spoľahlivejšie pripojenie k internetu. Úroveň zabezpečenia bola aktualizovaná na august 2022.

HarmonyOS 3.0
Zdroj: HuaweiToday.com

Huawei momentálne novú verziu svojho operačného systému testuje v domovskej Číne a počet testerov je limitovaný. Ich počet sa však má rozšíriť už v septembri, konkrétnejšie 6.9.2022 po predstavení vlajkovej série Huawei Mate 50. Je taktiež možné, že sa dočkáme predstavenia priamo stabilnej verzie softvéru.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Aktualizácie u konkurencie

Motorola zverejnila zoznam smartfónov, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 13. Séria Xiaomi 12 dostala beta verziu najnovšieho operačného systému Android. Honor 50 dostal na Slovensku update na Android 12 s grafickým rozhraním Magic UI 6. Na záver spomenieme, že modelový rad Samsung Galaxy S22 dostane veľkú aktualizáciu zameranú na fotoaparáty.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Náš tip
Čo urobiť predtým, ako aktualizujete svoj smartfón? Na tieto veci by ste nemali zabudnúť

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+