MojAndroid

Smartfóny zo série Samsung Galaxy S22 bez pochýb patria k najlepším na svete. Vyznačujú sa skvelou kvalitou fotoaparátov, no výsledné snímky z nich majú byť ešte lepšie. Informácie prináša web SamMobile.

Samsung Galaxy S22 čaká výrazná aktualizácia. Vylepší fotoaparáty

Používatelia telefónov z modelového radu Samsung Galaxy S22 si želali ešte lepšie fotografie s vysokým dynamickým rozsahom, podarenejšie nočné zábery a ostrejšie snímky rýchlo pohybujúcich sa objektov. Spoločnosť Samsung oznámila, že pracuje na aktualizácii, ktorá sa zameria práve na spomínané vylepšenia v oblasti fotoaparátov.

Samsung Galaxy S22 fotoaparáty
Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Fotografie budú lepšie reprodukovať farby a dočkáme sa aj lepšej optimalizácie využívania pamäte počas používania AI režimu pre zábery ako v prípade nočných a denných fotografií, tak aj v prípade videa. Dočkať sa máme aj funkcie nahrávania “hyperlapse” videa pomocou trojnásobného teleobjektívu či režimu “Astro Hyperlapse” pre vytváranie časozberných videí nočnej oblohy.

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro fotoporovnanie
Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Tomáš Kanálik

Momentálne fotoaplikácia na smartfónoch zo série Samsung Galaxy S22 nedokáže opätovne snímať QR kód po tom, čo bolo prvé skenovanie zamietnuté. Aktualizácia má tento problém napraviť. Spomenieme, že Samsung sa v júnovom update zameral na zlepšenie prirodzenej ostrosti a kontrastu záberov z primárneho snímača. Vylepšená bola aj reprodukcia farieb a expozície tmavých častí obrázka počas používania nočného režimu. Aktualizácia by mala údajne doraziť na najnovší vlajkový modelový rad už čoskoro.

Aktualizácie u konkurencie

Motorola zverejnila zoznam smartfónov, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 13. Séria Xiaomi 12 dostala beta verziu najnovšieho operačného systému Android. Honor 50 dostal na Slovensku update na Android 12 s grafickým rozhraním Magic UI 6.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Náš tip
Čo urobiť predtým, ako aktualizujete svoj smartfón? Na tieto veci by ste nemali zabudnúť

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+