MojAndroid

Po príchode notifikácie o dostupnosti novšej verzie operačného systému mnohí používatelia aktualizáciu ihneď nainštalujú, respektíve nastavia, aby sa nainštalovala cez noc. Ide však o správne riešenie? Čo by ste mali robiť predtým, ako aktualizujete firmvér svojho telefónu? Téme sa venoval portál Xiaomi Adictos.

Vyhľadajte si informácie o najnovšej zostave. Môže obsahovať chyby

Vždy je dobrý nápad použiť Google a vyhľadať si informácie o najnovšej zostave. Odporúčame prehľadávať napríklad fóra XDA-Developers alebo subreddit danej značky smartfónov. Výrobcovia zvyknú mať aj svoje dedikované fóra. Známe fórum je napríklad to od OnePlus či Xiaomi. Aj nové stabilné verzie firmvéru môžu obsahovať neodhalené chyby, ktoré by len zbytočne narušovali váš zážitok z používania.

Zálohujte si svoje dáta. Pre istotu

Je veľmi nepravdepodobné, že počas inštalácie aktualizácie systému dôjde k nejakej chybe. Vylúčené to však nie je. Istota je istota a rozhodne vám odporúčame pred spustením aktualizácie si svoje dáta zálohovať. V prípade, že by došlo k chybe, je možné, že bude potrebné nahrať firmvér manuálne, čoho následkom zvyčajne býva vymazanie interného ukladacieho priestoru, respektíve obnovenie továrenských nastavení. Svoje fotografie si môžete nechať automaticky nahrávať na cloud alebo napríklad na Google Fotky.

Google Fotky
Google Fotky | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Doprajte svojmu smartfónu dostatok šťavy, prípadne ho zapojte do nabíjačky

Na vykonanie softvérových aktualizácií je pochopiteľne potrebné mať dostatočne nabité zariadenie. Výrobca predvolene nepovolí spustiť aktualizáciu, ak je úroveň nabitia nižšia ako 20 %, prípadne 30 % či 40 %. Najlepšie však spravíte, keď update povolíte, keď je mobil nabitý napríklad nad 80 %. Odporúča sa však aj nechať smartfón zapojený k nabíjačke po celú dobu vykonávania aktualizácie.

nabijanie nabijacka
USB-A kábel | Zdroj: Pexels.com

Bonus: Naučte sa, ako obnoviť telefón v prípade chyby

Ako sme už spomínali, je veľmi málo pravdepodobné, že dôjde počas vykonávania aktualizácie k nejakej kritickej chybe. Keďže sa to však vylúčiť nedá, mali by ste sa sami seba opýtať, či v prípade vzniku nečakanej situácie budete vedieť svoj telefón obnoviť do pôvodného stavu. Na internete existuje veľké množstvo podobných návodov a pozrieť sa môžete aj na video návody na YouTube.

Náš tip
Pixel 6 je možné odomknúť aj nezaregistrovaným odtlačkom. Podarilo sa to aj nám
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
26.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+