MojAndroid

Nový operačný systém HarmonyOS 2 pre smartfóny bol predstavený len nedávno. V domovskej Číne sa teší úspechu, nainštalovaný je už na viac ako 10 miliónoch aktívnych zariadení, informuje GSMArena. Na Slovensku si budeme musieť počkať, v tomto roku pravdepodobne aktuálne modely aktualizáciu nedostanú.

HarmonyOS 2 si získava popularitu

Avšak onedlho si budeme môcť v redakcii vyskúšať hodinky Huawei Watch 3, ktoré boli predstavené so systémom HarmonyOS. Huawei sa rozhodol osláviť 10 miliónov aktívnych zariadení špeciálnou tortou, na ktorej sa nachádzajú hodinky, smartfón, slúchadlá a televízor.

harmonyos 2 torta
Foto: GSMArena

Od nového operačného systému si čínsky výrobca sľubuje veľa. Stále totiž nemôže používať Google služby. Aj napriek tomu, že hardvérovo ide o špičkové zariadenia, ich predaje sa v Európe práve z dôvodu absencie Google služieb prepadajú. Tí, ktorí bez nich dokážu žiť, sú s novými modelmi spokojní.

Aktualizácia na HarmonyOS 2 je momentálne k dispozícii pre smartfóny série Mate 40, P40, Mate 30 a MatePad Pro. Zatiaľ len v Číne. Séria Huawei P30 a Honor V30 je momentálne v testovaní, verejná beta verzia by mala doraziť v júli.

Smelé plány do budúcna

Výrobca dúfa, že do konca roka 2021 bude mať aktívnych viac ako 360 miliónov zariadení s novým operačným systémom. Jeho neoddeliteľnou súčasťou je obchod Huawei AppGallery, ktorý poznáme aj zo zariadení, na ktorých beží operačný systém Android.

Huawei P40 Pro fotoaparat
Huawei P40 Pro | Foto: Redakcia


Obchod sa neustále rozrastá o nové aplikácie a nás teší, že pribúdajú aj tie slovenské. Už teraz v ňom nájdeme väčšinu dôležitých lokálnych aplikácií. Napríklad tie bankové, taxislužby, cestovné poriadky a podobne.

Náš tip
HarmonyOS 2.0: Tieto smartfóny dostanú nový systém, poznáme detaily

14.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+